5-iyun sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
380 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 12,6 mlrd so'm bo'lgan 316 ta lot 19,5 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 3,3 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 3,8 mlrd so‘m
Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 552,1 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi bir qavatli turar joy 662,6 mln so‘mga sotildi.
Toshkent shahri Yashnobod tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 40,1 mln so‘m bo‘lgan “Telekom Qurilish” MChJ balansidagi bino qismi 44,1 mln so‘mga ijaraga berildi.
• boshlang'ich narxi 713 mln so‘m
• yer maydoni 1,7 ga
Andijon viloyati Andijon tumanidan boshlang‘ich narxi 7,3 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar joy binolari qurish uchun 4 sotix yеr uchastkasi 112,7 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 5 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 380 лота. Также было реализовано 316 объекта со стартовой ценой 12,6 млрд сумов за 19,5 млрд сумов.
• Одноэтажный жилой дом, принадлежащий территориальному управлению Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами, расположенный в Бостанлыкском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 552,1 млн сумов продан за 662,6 млн сумов.
• Часть здания, принадлежащая ООО "Телеком курилиш", расположенная в Яшнабадском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 40,1 млн сумов сдана в аренду за 44,1 млн сумов.
• стартовая цена 713 млн сум
• Земельный участок, расположенный в Андижанском районе Андижанской области, площадью 4 сотки, со стартовой ценой 7,3 млн ​​сумов продан за 112,7 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.