“O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJdagi 35 foiz davlat aksiyalar paketini xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish to‘g‘risida eʼlon
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi o‘rinlarda - Davaktiv agentligi/Buyurtmachi) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq “O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJning ustav kapitalidagi 35 foiz davlat aksiyalar paketini (keyingi o‘rinlarda ­- Aktiv) xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi o‘rinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov e’lon qiladi.
Barcha qiziqish bildirgan talabgorlardan Taklif taqdim etish uchun so'rovnomaga (RfP) asosan tijorat takliflarini 2023-yil 11-sentyabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar taqdim etishlarini so'raymiz.
“O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJni xususiylashtirish bo‘yicha konsultantni jalb qilish yuzasidan taklif taqdim etish uchun soʼrovnoma (RfP)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-martdagi PQ-102-son qaroriga muvofiq, “O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJning 35 foiz ulushi (keyingi o‘rinlarda – Bitim) sotilishi belgilangan.
Sotish jarayonlari “O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJning tarmoq va individual xususiyatlaridan kelib chiqib Oʼzbekiston Respublikasi qonunchiligi talablari doirasida eng maqbul xorijiy tajriba asosida tashkil etilishi lozim. Buyurtmachi toʼgʼri qaror qabul qilishi uchun Аktivni mustaqil baholash ishlarini amalga oshiradi.
“O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJ - “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ konteyner parkining operatori bo'lib, O‘zbekiston Respublikasi hududi bo‘ylab konteyner tashishni tashkil etish bo‘yicha to‘liq xizmatlarni taqdim etadi.

Объявление о привлечении профессиональной консалтинговой компании по приватизации 35% государственного пакета акций в АО «Узтемирйулконтейнер»
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – «Агентство госактивов»/ «Заказчик»), согласно соответствующим программам приватизации, объявляет конкурс по отбору профессиональной консалтинговой компании (далее – «Консультант») по приватизации АО «Узтемирйулконтейнер» путем продажи 35% государственного пакета акций в уставном фонде AО (далее – «Актив»).
Всем заинтересованным заявителям предлагается подать свои предложения в соответствии с нижеприведенным Запросом на предоставление предложений (RfP) до 18:00 (Ташкентское время) 11 сентября 2023 года.
Запрос на предоставление предложений для оказания услуг консультанта по приватизации АО «Узтемирйулконтейнер» (RfP)
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 24 марта 2023 года №ПП–102 предусмотрена реализация 35% доли АО «Узтемирйулконтейнер» (далее - Сделка).
Процесс продажи должен быть организован согласно лучшей мировой практике с учетом требований законодательства Республики Узбекистан, отраслевой и индивидуальной специфики АО «Узтемирйулконтейнер». Для принятия внутреннего решения Продавца, проводится оценка Актива в соответствии с законодательством.
АО «Узтемирйулконтейнер», являясь оператором контейнерного парка АО «Узбекистон темир йуллари», оказывает полный комплекс услуг, связанных с организацией контейнерных перевозок по территории Республики Узбекистан.
Уставный фонд составляет – 3,4 млрд. сум;
Юридический адрес предприятия: город Ташкент, Мирабадский район, улица Шевченко, дом 7.
вознаграждение за успех (success fee) - Заказчик дает предпочтение предложениям, предусматривающие вознаграждение за успех от пропорциональное стоимости (success fee) Сделки.