8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuniga bag'ishlangan tadbir
Jamiyatning madaniyat darajasi, ma'naviy barkamolligi ayollarga bo‘lgan munosabat bilan belgilanadi. Eng go‘zal oyning eng nafis bayrami - xotin-qizlarga ehtirom ko‘rsatish an'anasi yil sayin umumdavlat ahamiyatiga ega bo‘lib, yuqori maqom darajasiga ko‘tarilmoqda.
Ushbu qatorda bugun Davlat aktivlarini boshqarish agentligida 8-martXalqaro xotin-qizlar kuni nishonlandi va bayram tadbiri tashkil qilindi.
Bugungi kunda Davaktiv tizimida o‘nlab opa-singillarimiz mehnat qilib kelishmoqda. Ularning samarali faoliyat yuritishlari, muttasil o‘z ustida ishlab, malaka oshirishlari va ilg‘or xorij tajribalarini o‘zlashtirishlari uchun barcha sharoitlar yaratilgan.
Tantanali tadbirda tizimdagi xotin-qizlarning kasb mahorati alohida e'tirof etildi. Ular o‘zlariga yuklatilgan vazifalarni sidqidildan, yuksak professional darajada bajarib kelmoqdalar.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar opa-singillarimizni mazkur go‘zal ayyom bilan tabriklab, ularga sihat-salomatlik, oilaviy baxt-saodat, bahoriy kayfiyat hamroh bo‘lishini tilab qoldilar va ayollarga bag‘ishlangan tabrik sherlarini eshittirdilar.

Мероприятие посвященное 8 марта – Международному женскому дню
Уровень культуры, духовное совершенство общества определяется отношением к женщинам. Самый нежный праздник самого прекрасного месяца - Традиция почитания женщин с каждым годом приобретает общегосударственное значение и поднимается на более высокий уровень.
Наряду с этим сегодня в Агентстве по управлению государственными активами состоялось праздничное мероприятие по случаю 8 марта Международного женского дня.
На сегодняшний день, в системе Агентства госактивов работают десятки представительниц прекрасного пола. Для них созданы все условия, чтобы они работали эффективно, повышали свои профессиональные навыки и квалификацию, а также осваивали передовой зарубежный опыт.
На мероприятии был отмечен профессионализм женщин в системе. Они выполняют возложенные на них задачи своевременно, на высоком профессиональном уровне.
Выступившие на мероприятии поздравили участниц с этим прекрасным праздником и пожелали им крепкого здоровья, семейного счастья и весеннего настроения.