8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuniga bag'ishlangan tadbir
Jamiyatning madaniyat darajasi, ma'naviy barkamolligi ayollarga bo‘lgan munosabat bilan belgilanadi. Eng go‘zal oyning eng nafis bayrami - xotin-qizlarga ehtirom ko‘rsatish an'anasi yil sayin umumdavlat ahamiyatiga ega bo‘lib, yuqori maqom darajasiga ko‘tarilmoqda.
Ushbu qatorda bugun Davlat aktivlarini boshqarish agentligida 8-martXalqaro xotin-qizlar kuni nishonlandi va bayram tadbiri tashkil qilindi.
Bugungi kunda Davaktiv tizimida o‘nlab opa-singillarimiz mehnat qilib kelishmoqda. Ularning samarali faoliyat yuritishlari, muttasil o‘z ustida ishlab, malaka oshirishlari va ilg‘or xorij tajribalarini o‘zlashtirishlari uchun barcha sharoitlar yaratilgan.
Tantanali tadbirda tizimdagi xotin-qizlarning kasb mahorati alohida e'tirof etildi. Ular o‘zlariga yuklatilgan vazifalarni sidqidildan, yuksak professional darajada bajarib kelmoqdalar.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar opa-singillarimizni mazkur go‘zal ayyom bilan tabriklab, ularga sihat-salomatlik, oilaviy baxt-saodat, bahoriy kayfiyat hamroh bo‘lishini tilab qoldilar va ayollarga bag‘ishlangan tabrik sherlarini eshittirdilar.

The level of culture, the spiritual perfection of society is determined by the attitude towards women. The most gentle holiday of the most beautiful month - The tradition of honoring women from year to year is becoming of national importance and is being raised to a higher level.
Along with this, today the State Asset Management Agency held a festive event on the occasion of March 8 - International Women's Day.
Nowadays, the State Assets Management Agency employs dozens of beautiful women. All conditions have been created for them to work effectively, improve their professional skills and qualifications and learn from the best international practices.
The professionalism of women in the system was noted at the event. They perform their tasks in a timely manner and at a high professional level.
Speakers at the event congratulated the participants on this beautiful holiday and wished them good health, family happiness and spring mood.