11-oktabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
416 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 6,03 mlrd so'm bo'lgan 227 ta lot 30,3 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
- boshlang‘ich narxi 185,4 mln so‘m
- sotilgan narxi 926,8 mln so‘m
Jizzax viloyati Jizzax shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 24,3 mln so‘m bo‘lgan O‘zbekiston milliy universiteti Jizzax filiali balansidagi bo‘sh turgan oshxona 233,7 mln so‘mga ijaraga berildi.
Toshkent shahri Chilonzor tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 8,7 mln so‘m bo‘lgan Toshkent davlat pedagogika universiteti balansidagi bino qismi 169,4 mln so‘mga ijaraga berildi.
- yer maydoni 1,1 ga
Toshkent viloyati Nurafshon shahridan boshlang'ich narxi 23,5 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar-joy binolari qurish uchun 11 sotix yеr uchastkasi 524,7 mln so‘mga sotildi.
Xorazm viloyati Urganch tumanidan boshlang'ich narxi 94,2 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar-joy binolari qurish uchun 8 sotix yеr uchastkasi 517,9 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 11 октября
На аукционы и открытые торги было выставлено 416 лота. Также было реализовано 227 объекта со стартовой ценой 6,03 млрд сумов за 30,3 млрд сумов.
• стартовая цена 185,4 млн сум
• цена продажи 926,8 млн сум
• Пустующая столовая, принадлежащая Джизакскому филиалу Национального университета Узбекистана, с первоначальной годовой арендной ставкой 24,3 млн ​​сумов в городе Джизак Джизакской области, сдан в аренду за 233,7 млн сумов.
• Часть здания, принадлежащая Ташкентскому государственному педагогическому университету, с первоначальной годовой арендной ставкой 8,7 млн ​​сумов в Чиланзарском районе Ташкентской области, сдана в аренду за 169,4 млн сумов.
• стартовая цена 535 млн сум
• Земельный участок, расположенный в городе Нурафшан Ташкентской области, площадью 11 соток, со стартовой ценой 23,5 млн ​​сумов продан за 524,7 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в Ургенчском районе Хорезмской области, площадью 8 соток, со стартовой ценой 94,2 млн ​​сумов продан за 517,9 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.