2-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
563 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 37,4 mlrd so'm bo'lgan 488 ta lot 59,5 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 62 ta
• Toshkent shahri Yakkasaroy tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 83,4 mln so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazi Toshkent shahar hududiy boshqarmasi balansidagi bino qismi 232 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 310 ta
• boshlang'ich narxi 31,7 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 50,1 mlrd so‘m
• yer maydoni 26,8 ga
• Buxoro viloyati Buxoro tumanidan boshlang‘ich narxi 660,1 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar-joy binolari qurish uchun 41 sotix yеr uchastkasi 990,2 mln so‘mga sotildi.
• Farg‘ona viloyati Farg‘ona shahridan boshlang‘ich narxi 260,7 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 12 sotix yеr uchastkasi 703,9 mln so‘mga sotildi.
• Toshkent shahri Yangi hayot tumanidan boshlang‘ich narxi 3,9 mlrd so‘m bo‘lgan qurilish montaj tashkilotlari, jamoat transporti tashkilotlari va boshqalarning ishlab chiqarish bazalari qurish uchun 35 sotix yеr uchastkasi 14,4 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 2 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 563 лота. Также было реализовано 488 объекта со стартовой ценой 37,4 млрд сумов за 59,5 млрд сумов.
• Часть здания, принадлежащая территориальному управлению города Ташкента Центра по эффективному использованию государственных объектов, расположенная в Яккасарайском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 83,4 млн сумов сдана в аренду за 232 млн сумов.
• количество 310
• стартовая цена 31,7 млрд сум
• цена продажи 50,1 млрд сум
• площадь земельного участка 26,8 га
• Земельный участок, расположенный в Бухарском районе Бухарской области, площадью 41 сотка, со стартовой ценой 660,1 млн ​​сумов продан за 990,2 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в городе Фергана Ферганской области, площадью 12 соток, со стартовой ценой 260,7 млн ​​сумов продан за 703,9 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Янги хаётском районе города Ташкента, площадью 35 соток, со стартовой ценой 3,9 млрд ​​сумов продан за 14,4 млрд сумов для строительства производственных баз строительно-монтажных организаций, организаций общественного транспорта.