21-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
494 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 24,9 mlrd so'm bo'lgan 249 ta lot 44,3 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 49,8 mln so‘m
• sotilgan narxi 89,3 mln so‘m
• Qoraqalpog‘iston Respublikasi To‘rtko‘l tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 2,9 mln so‘m bo‘lgan ixtisoslashtirilgan maktabi balansidagi bo‘sh turgan oshxona 42,3 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 207 ta
• boshlang'ich narxi 23,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 42,6 mlrd so‘m
• yer maydoni 21,2 ga
• Toshkent shahri Yangi Toshkent hududidan boshlang'ich narxi 9,7 mlrd so‘m bo‘lgan turar-joy qurish uchun 1,9 gektar yеr uchastkasi 14,5 mlrd so‘mga sotildi.
• Toshkent shahri Olmazor tumanidan boshlang'ich narxi 1,2 mlrd so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 2,5 sotix yеr uchastkasi 6,6 mlrd so‘mga sotildi.
• Buxoro viloyati Qorako‘l tumanidan boshlang'ich narxi 92,1 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 4 sotix yеr uchastkasi 534,3 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 21 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 494 лота. Также было реализовано 249 объекта со стартовой ценой 24,9 млрд сумов за 44,3 млрд сумов.
• стартовая цена 49,8 млн сум
• цена продажи 89,3 млн сум
• Пустующая столовая, принадлежащая специализированной школе, расположенная в Турткульском районе Республики Каракалпакстан, со стартовой ценой 2,9 млн сумов продана за 42,3 млн сумов.
• количество 207
• стартовая цена 23,4 млрд сум
• цена продажи 42,6 млрд сум
• площадь земельного участка 21,2 га
• Земельный участок, расположенный в Янги Ташкенте города Ташкента, площадью 1,9 гектаров, со стартовой ценой 9,7 млрд ​​сумов продан за 14,5 млрд сумов для строительства жилых помещений.
• Земельный участок, расположенный в Алмазарской районе города Ташкента, площадью 2,5 соток, со стартовой ценой 1,2 млрд ​​сумов продан за 6,6 млрд сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Каракульском районе Бухарской области, площадью 4 соток, со стартовой ценой 92,1 млн ​​сумов продан за 534,3 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.