3-mart sanasida o‘tkazilgan onlayn savdolar natijasi
3 347 ta lot auksion savdosi va ochiq tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang‘ich narxi 7,4 mlrd so‘mlik 5 437 ta lot 13,3 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang‘ich narxi 4,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 5,2 mlrd so‘m
• Toshkent viloyati, Chirchiq shahrida joylashgan, “Unicon.uz-fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazi” DUKga tegishli boshlang’ich narxi 2,7 mlrd so‘m bo’lgan noturar joy bino-inshootlari 2,9 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 44 ta
• boshlang‘ich narxi 775,7 mln so‘m
• sotilgan narxi 2,02 mlrd so‘m
• Chilonzor tumanidan yillik ijara stavkasi 29,7 mln so‘mlik Toshkent davlat Iqtisodiyot universitetining bo’sh turgan bino qismi 278,7 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 114 ta
• boshlang‘ich narxi 1,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 3,3 mlrd so‘m
• yer maydoni 7,1 ga
• Samarqand viloyati, Tayloq tumanida joylashgan, boshlang’ich narxi 4,7 mln so‘m bo’lgan qurilish sanoati mahsulotlari ishlab chiqarish korxonasi qurish uchun 0,3 gektar yer uchastkasi 257,9 mln so‘mga sotildi.
• Surxondaryo viloyati, Denov tumanidan boshlang’ich narxi 203,6 mln so‘m bo’lgan oshxona, kafelar, savdo uylari qurish uchun 6,6 sotix yer uchastkasi 224 mln so‘mga sotildi.
• soni 92 ta
• boshlang‘ich narxi 30,4 mln so‘m
• sotilgan narxi 971,4 mln so‘m
• Buxoro tumanidan boshlang'ich narxi 0,2 mln so‘mlik ko'chma savdo joyi 13,3 mln so‘mga sotildi.
• boshlang‘ich narxi 580,2 mln so‘m
• Samarqand tumanidan boshlang’ich narxi 147 mln so'mlik Ohaliksoy soyi o'zanini tozalash huquqi 840 mln so'mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 3 марта
На аукционы и открытые торги было выставлено 3 347 лота. Также было реализовано 5 437 объекта со стартовой ценой 7,4 млрд сумов за 13,3 млрд сумов.
• стартовая цена 4,4 млрд сум
• Нежилые здания и сооружения со стартовой ценой 2,7 млрд сумов, принадлежащие "Центру научно-технических и маркетинговых исследований Unicon.uz", ​​расположенному в городе Чирчик Ташкентской области, проданы за 2,9 млрд сумов.
• количество 44
• стартовая цена 775,7 млн сум
• цена продажи 2,02 млрд сум
• Пустующая часть Ташкентского государственного экономического университета с годовой арендной ставкой 29,7 млн ​​сумов в Чиланзарском районе сдана в аренду за 278,7 млн ​​сумов.
• площадь земельного участка 7,1 га
• Земельный участок, расположенный в Тайлокском районе Самаркандской области, площадью 0,3 га, со стартовой ценой 4,7 млн ​​сумов продан за 257,9 млн сумов под строительство предприятия по производству продукции строительной индустрии.