“O‘zenergoinjiniring” AJni ustav kapitalidagi 87,7 foiz davlat ulushining xususiylashtirish jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisida eʼlon
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – “Davaktiv agentligi”) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, “O‘zenergoinjiniring” AJ ustav kapitalidagi 87,7 foiz davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – Aktiv) xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi boshlanganligini eʼlon qiladi (keyingi oʻrinlarda – “Bitim”).
"Mosaic Financial" kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – "Maslahatchi") ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
“O‘zenergoinjiniring” AJ - O‘zbekiston Respublikasida qishloq joylarda, shaharlarda va tuman markazlarida joylashgan barcha isteʼmolchilarni, shu jumladan, kichik va oʻrta korxonalar, suv xoʻjaligi obʼyektlari va kommunal xoʻjalik majmualari uchun elektr taʼminoti va elektrlashtirish obʼyektlarini loyihalash boʻyicha ixtisoslashtirilgan tashkilotdir.
Ustav fondi: 13,2 mlrd.so‘m;
Korxonaning yuridik manzili: Toshkent shahri, Yashnobod tumani M. Ashrafiy ko'chasi, 9-uy.
Veb sahifasi: www.uzenergoeng.uz
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini 2023-yil 20-noyabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar quyidagi elektron pochta manzillariga yuborishlari lozim: info@mosaic-financial.uz.
Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichidan muvofaqqiyatli oʻtgan talabgorlar xususiylashtirish jarayonlarining keyingi bosqichlarida ishtirok etish uchun taklif qilinadi hamda ularga ushbu bosqich jarayonlari toʻgʻrisidagi xat (Process Letter) yuboriladi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, "Mosaic Financial" va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va "Mosaic Financial" oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va "Mosaic Financial" tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Объявление о начале процесса приватизации 87,7% государственной доли в уставном капитале АО «Узэнергоинжиниринг»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – «Агентство госактивов») объявляет о начале этапа подачи заявок о выражении заинтересованности в приобретении Актива (Express of interest) процесса приватизации (далее – «Сделка») 87,7% государственной доли в уставном капитале АО «Узэнергоинжиниринг» (далее – «Компания» или «Актив»).
Консультантом по приватизации Агентства госактивов по данной Сделке выступает компания Mosaic Financial (далее – «Консультант»).
АО «Узэнергоинжиниринг» является специализированной организацией по проектированию объектов электроснабжения и электрификации всех потребителей, расположенных в сельской местности, городах и райцентрах, включая малые и средние предприятия, объекты водного хозяйства и коммунальные комплексы, находящиеся на территории Республики Узбекистан.
Уставный фонд составляет – 13,2 млрд. сум;
Юридический адрес предприятия: г. Ташкент, Яшнабадский район, улица М. Ашрафи, дом 9.
Сайт: www.uzenergoeng.uz.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках (на усмотрение Претендентов), и должна быть направлена на следующие почтовые адреса: info@mosaic-financial.uz.
Срок подачи заявок – не позднее 20 ноября 2023 года, 18:00 (по Ташкентскому времени).
Претенденты, успешно прошедшие этап Выражение заинтересованности (Express of interest), будут приглашены к участию на следующих этапах процесса приватизации, а также им будет направлено процедурное письмо (Process Letter).
Для получения дополнительной информации вы можете связаться по вышеуказанному каналу связи.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании "Mosaic Financial" в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и "Mosaic Financial" оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и "Mosaic Financial" графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;