“Dori-Darmon” AJni ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayoniga qiziqish bildirish bo‘yicha takliflarni qabul qilish muddati uzaytirildi
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi salohiyatli investorlarga aktivni yaxshiroq o'rganish va jarayon ishtirokida malakaviy tayyorlanishga ko'proq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini yanada shaffof va raqobat muhitida o'tkazish hamda qo'shimcha salohiyatli investorlarni jalb qilish maqdsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga "Dori-Darmon"AJ ustav kapitalidagi 51,0 foiz aksiyalar paketini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of interest) bo'yicha arizalarni qabul qilish muddatini 2022-yil 15-noyabr kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini ma'lum qiladi.
Avval ma'lum qilinganidek, "Portfolio Investments" MChJ kompaniyasi ushbu Bitim yuzasidan xususiylashtirish bo'yicha yetakchi maslahatchi sifatida jalb etilgan.
Avvalgi chop etilgan qiziqish bildirish (Express of interest) bo'yicha takliflarni qabul qilish to'g'risidagi e'lonning qolgan barcha ma'lumotlari o'zgarishsiz qolmoqda.

The deadline for accepting express of interest for the privatization process of the state share in the authorized capital of "Dori-Darmon" JSC has been extended
The State Assets Management Agency, in order to provide potential investors involved in the privatization process with the opportunity to thoroughly study the asset and conduct the sale process in a transparent and competitive environment, as well as to attract additional investors, informs that the deadline for expression of interest in the sale of 51% stake in the authorized capital of "Dori-Darmon" JSC is extended until 18:00 (Tashkent time) on November 15, 2022.
As was informed earlier, Portfolio Investments LLC was attracted as the leading consultant on the privatization of "Dori-Darmon" JSC.
All other information published in the previous expression of interest announcement remains unchanged.