“Dori-Darmon” AJni ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayoniga qiziqish bildirish bo‘yicha takliflarni qabul qilish muddati uzaytirildi
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi salohiyatli investorlarga aktivni yaxshiroq o'rganish va jarayon ishtirokida malakaviy tayyorlanishga ko'proq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini yanada shaffof va raqobat muhitida o'tkazish hamda qo'shimcha salohiyatli investorlarni jalb qilish maqdsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga "Dori-Darmon"AJ ustav kapitalidagi 51,0 foiz aksiyalar paketini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of interest) bo'yicha arizalarni qabul qilish muddatini 2022-yil 15-noyabr kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini ma'lum qiladi.
Avval ma'lum qilinganidek, "Portfolio Investments" MChJ kompaniyasi ushbu Bitim yuzasidan xususiylashtirish bo'yicha yetakchi maslahatchi sifatida jalb etilgan.
Avvalgi chop etilgan qiziqish bildirish (Express of interest) bo'yicha takliflarni qabul qilish to'g'risidagi e'lonning qolgan barcha ma'lumotlari o'zgarishsiz qolmoqda.

Продлен срок приема предложений по этапу выражения заинтересованности процесса приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Дори-Дармон»
Агентство по управлению государственными активами, в целях предоставления потенциальным инвесторам, участвующим в процессе приватизации возможности для тщательного изучения актива и проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде, а также для привлечения дополнительных инвесторов, сообщает, что срок приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) в части реализации 51% доли в уставном капитале АО «Дори-Дармон» продлен до 18:00 (Ташкентское время) 15 ноября 2022 г.
Как сообщалось ранее, ООО «Portfolio Investments» привлечен в качестве ведущего консультанта по приватизации данного актива.
Вся остальная информация, опубликованная в предыдущем объявлении о выражении заинтересованности, остается без изменений.