Avval xabar berilganidek, mazkur xususiylashtirish jarayonlari “Abrau Capital“ kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) tomonidan Xususiylashtirish bo‘yicha maslahatchi sifatida olib borilmoqda.
“Uzinjiniring” respublika loyiha instituti” MChJning faoliyati:
• loyihaoldi va loyiha hujjatlarini, shu jumladan, DTIA/DTIH hamda TIA/TIHni ishlab chiqish, xorijiy loyiha tashkilotlari tomonidan ishlab chiqilgan loyihaoldi hujjatlarni texnik boshqarish va Oʻzbekiston Respublikasi standartlari sohasidagi normativ hujjatlarga moslashtirish;
• iqtisodiyotning bazaviy tarmoqlari loyihalarini (loyihalashtirishga doir qismda) texnik jihatdan kuzatib borish, loyihalarni tender savdolari tashabbuskorlari bilan birgalikda olib borish va ularga hamrohlik qilish;
• iqtisodiyotning bazaviy tarmoqlarini tarkibiy yangilash konsepsiyasini, tarmoq idoralari tomonidan ishlab chiqilgan geologiya, yoqilgʻi-energetika kompleksi, kimyo, neftkimyo va metallurgiya sanoati obyektlarini modernizatsiya va texnik rekonstruksiya qilishni koʻrib chiqish va kelishuvini amalga oshirishdan iborat.
Savdo jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) hamda Majburiyatga ega boʻlan taklif (BO) taqdim etish bosqichlari, yakuniy bosqichda talabgorlar tomonidan taklif etiladigan qatʼiy narx taklifining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov sifatida amalga oshirilishi belgilanadi.
Sotuv jarayonining joriy bosqichini amalga oshirish toʻgʻrisida:
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 22-avgust soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar almo@abraucapital.com elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• Aktivni sotib olishi uchun moliyaviy resurslarini yetarliligi;
• Olimjon Alimov, “Abrau Capital” kompaniyasi direktori: almo@abraucapital.com, tel. +998(97) 783-75-27;
• Talat Samandarov, Davaktiv agentligi Boshqarma boshligʻi: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71) 259-20-67.
Davlat aktivini kelgusidagi faoliyatiga qoʻyiladigan shartlar:
Davlat aktivi xaridori Jamiyatning asosiy faoliyat turini 5 (besh) yildan kam bo‘lmagan muddata saqlab qolish majburiyatini o‘z zimmasiga oladi.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlan takliflarni taqdim etishlaridan avval, Aktivni sotib olish boʻyicha asosiy shartlar aks ettirilgan kelishuv imzolanadi.
Sotish jarayonining kelgusi bosqichlari toʻgʻrisida:
Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) takliflarni qabul qilish bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan Axborotni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA) imzolanadi hamda Konsultant tomonidan tayyorlangan Aktiv faoliyati toʻgʻrisida maʼlumot va tahliliy maʼlumotlar (Due-diligence) bilan tanishish uchun virtual maʼlumotlar xonasiga (VDR) kirish, Aktivga tashrif buyurgan holda uning boshqaruv organiga savollar berish imkoniyati yaratiladi.

Announcement on the start of the sales process of state shares in the authorized capital of LLC "Republican Design Institute "UzEngineering"
In accordance with the relevant privatization programs, State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the sale process of 100% state share in the authorized capital of "Uzengineering" Republican Design Institute" LLC (hereinafter – Asset/Company) by privatization method of public invitation to negotiations.
As previously reported, the company "Abrau Capital" (hereinafter - Consultant) carries out this Agreement as a consultant on privatization of the UzSAMA.
"Uzengineering" Republican Design Institute" LLC:
• develop pre-project and project documents, including DTIA/DTIH and TIA/TIH, technical management of pre-project documents developed by foreign project organizations and adaptation to normative documents in the field of standards of the Republic of Uzbekistan;
• technically monitor the projects of the basic sectors of the economy (in the planning part), to conduct the projects together with the initiators of the tenders and to accompany them;
• consider and implement the agreement on the concept of structural renewal of the basic sectors of the economy, the modernization and technical reconstruction of geological, fuel and energy complex, chemical, petrochemical and metallurgical industry objects developed by the sector agencies.
About the implementation of the current stage of the sales process:
1. Brief information about the participant (including STIR, type of activity);
2. Information on shareholders/founders (indicated by the share of ownership) and ultimate beneficiaries with a share of more than 5 percent in the authorized capital of the participant;
3. Financial report on the last 3 years of activity.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on August 22, 2024 and sent to the following e-mail address: almo@abraucapital.com.
• Olimjon Alimov, Abrau Capital company director: almo@abraucapital.comtel. +998(97) 783-75-27;
• Talat Samandarov, Head of division of the UzSAMA: tender@davaktiv.uztel. +998(71) 259-20-67.
Conditions for the future activity of the state asset:
The buyer of the state asset undertakes to maintain the main activity of the Company for a period of not less than 5 (five) years.
In turn, prior to submission of binding offers with the participants of sales who passed to the stage of submission Binding Offers (BO), an Agreement with the main terms for acquisition of the Asset will be signed.