14 май санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
269 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 16 млрд сўм бўлган 1 482 та лот 35,3 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 228 млн сўм
• сотилган нархи 403 млн сўм
Бухоро вилояти Ғиждувон туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 5,5 млн сўм бўлган Бухоро давлат университети балансидаги ўқув амалиёт полигони биносининг хоналари 123,9 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 29 та
• бошланғич нархи 11,6 млрд сўм
• сотилган нархи 17,4 млрд сўм
• ер майдони 4,3 га
Самарқанд вилояти Самарқанд шаҳридан бошланғич нархи 11 млрд сўм бўлган Мастер режага асосан кўп қаватли бинолар қуриш учун 1,51 гектар ер участкаси 11,6 млрд сўмга сотилди.
Қашқадарё вилояти Қарши шаҳридан бошланғич нархи 104,1 млн сўм бўлган кўп қаватли турар жой бинолари қуриш учун 76 сотих ер участкаси 760,1 млн сўмга сотилди.
Фарғона вилояти Фарғона шаҳридан бошланғич нархи 39,2 млн сўм бўлган қурилиш саноати корхоналари қуриш учун 1,5 сотих ер участкаси 297,7 млн сўмга сотилди.
• сони 1 381 та
• бошланғич нархи 1,9 млрд сўм
• сотилган нархи 14,4 млрд сўм
• ер майдони 659,4 га
Суд ва бошқа ижро ҳужжатлари бўйича мулкларни реализация қилиш йўналишида:
• бошланғич нархи 1,7 млрд сўм
Қорақалпоғистон Республикаси Нукус шаҳридан бошланғич нархи 520 млн сўм бўлган турар жой иморати 670,8 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 14 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 269 лота. Также было реализовано 1 482 объекта со стартовой ценой 16 млрд сумов за 35,3 млрд сумов.
• стартовая цена 228 млн сум
• цена продажи 403 млн сум
• Комнаты здания учебно-тренировочного полигона, принадлежащие Бухарскому государственному университету, расположенные в Гиждуванском районе Бухарской области, со стартовой арендной ставкой 5,5 млн сумов сданы в аренду за 123,9 млн сумов.
• стартовая цена 11,6 млрд сум
• цена продажи 17,4 млрд сум
• площадь земельного участка 4,3 га
• Земельный участок, расположенный в городе Самарканд Самаркандской области, площадью 1,51 гектаров, со стартовой ценой 11 млрд ​​сумов продан за 11,6 млрд сумов для строительства многоэтажных домов на основе Мастер-плана.
• Земельный участок, расположенный в городе Карши Кашкадарьинской области, площадью 76 соток, со стартовой ценой 104,1 млн ​​сумов продан за 760,1 млн сумов для строительства многоэтажных домов.
• Земельный участок, расположенный в городе Фергана Ферганской области, площадью 1,5 соток, со стартовой ценой 39,2 млн ​​сумов продан за 297,7 млн сумов для строительства многоэтажных домов.
• количество 1 381
• цена продажи 14,4 млрд сум
• площадь земельного участка 659,4 га
• Жилое здание, расположенное в городе Нукус Республики Каракалпакстан, со стартовой ценой 520 млн сумов продано за 670,8 млн сумов.