22 февралда ўтказилган аукционда 24 та давлат мулки объектининг ижараси бўйича ғолиблар аниқланди
Аукцион савдоларида республика ҳудудидаги умумий майдони 1 127 кв.м. бўлган 24 та бўш турган давлат мулки объектининг ғолиблари аниқланди. Ижара тўлови нархи йилига 752,6 млн. сўмни ташкил этади.
Жумладан, Андижон вилояти, Избоскан туманидаги объект йиллик ижара тўлови 2,7 млн.сўмдан 4,6 млн.сўмга етганида савдо ғолиби аниқланди. Ғолиб 12 ой муддатга ўқув маркази фаолиятини ташкил этиш имкониятини қўлга киритди.
Шунингдек, Бухоро вилояти, Бухоро туманидаги кўчмас мулк объекти учун йиллик ижара тўлови 1,1 млн.сўмдан 80,0 млн.сўмга етганда ғолиб аниқланди. Аукцион ғолиби 12 ой муддатга умумий овқатланиш фаолиятини ташкил этади.
Навоий вилояти, Навоий шаҳридаги кўчмас мулк объекти учун йиллик ижара тўлови 6,6 млн.сўмдан 25,4 млн.сўмга етганда савдоси якунланди. Аукцион ғолиби 12 ой муддатга хусусий офис фаолиятини ташкил этиш имкониятини қўлга киритди.
Эндиликда сиз ижарага таклиф этилаётган шу каби давлат мулки объектлари рўйхати билан қуйидаги ҳаволалар орқали 3 та (ўзбек, рус, инглиз) тилида танишишингиз мумкин: http://privatization.davaktiv.uzhttp://e-auksion.uz

According to the results of the auction held on February 22, the winners of the auction were determined for 24 state property objects to be leased
The winners of the auction have been determined On 24 state property objects with a total area of 1 127 sq.m. put up for auction by the Center on the organization of effective use of empty facilities under the State Assets Management Agency. According to the results of the auction, the total cost of the annual rent for these objects will be 752,6 million soums.
Now you can get acquainted with the list of similar state-owned facilities offered for rent in 3 languages (uzbek, russian, english) by the following links: http://privatization.davaktiv.uz,  http://e-auksion.uz