Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, "QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI" АЖ (кейинги ўринларда – "Эмитент" / "Актив") устав капиталидаги 61,3 фоиз давлат акциялар пакетини (кейинги ўринларда – «Акция пакети») хусусийлаштириш белгиланган.
Хусусийлаштириш жараёнлари "Тошкент" Республика фонд биржасининг МҚҚМП Nego савдо платформаси (кейинги ўринларда – «Савдо платформаси») орқали биржа қоидаларига мувофиқ амалга оширилади.
• "QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI" АЖ– нефть ва газ қудуқларини бурғулаш ишларини ташкил қилувчи компания ҳисобланади.
• Корхонанинг юридик манзили – Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри, Истиқлол кўчаси, 63-уй.
• Савдога чиқарилаётган акцияларнинг эмитент устав фондидаги фоизи – 61,3 фоиз;
• Савдога чиқарилаётган акцияларининг умумий сони – 33 424 89 дона (оддий) акция;
• Бир дона акциянинг савдога қўйишдаги бошланғич нархи – 1 987,02 (бир минг тўққиз юз саксон етти) сўм 2 тийин;
• Акциялар пакетининг бошланғич қиймати – 66 415 773 000,0 (олтмиш олти миллиард тўрт юз беш миллион етти юз етмиш уч миллион) сўм;
• Эмитентнинг устав фонди миқдори – 3 433 833 648,0 (уч миллиард тўрт юз ўттиз уч миллион саккиз юз ўттиз уч минг олти юз қирқ саккиз) сўм;
• Савдо ташкилотчиси –"Тошкент РФБ" АЖ;
• Лотлар сони – (бир) та;
Эмитент ҳақидаги барча маълумотлар, жумладан молиявий-иқтисодий кўрсаткичлар тўғрисидаги маълумотлар билан эмитентнинг расмий веб саҳифаси www.quqon-ngpi.uz ҳамда корпоратив ахборот ягона портали www.openinfo.uz саҳифаси орқали танишиш мумкин.
Савдолар "Тошкент" РФБнинг махсус платформаси, СППЗ NEGO- майдончасида 01.07.2024 йилдан бошланади. (Тошкент РФБ савдоларидаги ҳавола).
Қўшимча маълумотлар учун Давлат активларини бошқариш агентлигининг Фарғона вилояти ҳудудий бошқармасига +998(90)408-49-12 мурожаат қилишингиз мумкин.

61,3 процент государственных пакетов акций в уставном капитале АО "QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI" размещен ​​на Республиканской фондовой бирже "Ташкент"
Согласно соответствующей программе приватизации, запланирована приватизация 61,3 процентов государственных пакетов акций (далее – «Пакет акций») в уставном капитале АО «QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI» (далее – «Эмитент»/«Актив»).
Процессы приватизации осуществляются через торговую плафторму MQQMP Nego Республиканской фондовой биржи «Ташкент» (далее – «Торговая платформа») в соответствии с правилами биржи.
• АО «QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI» — компания, занимающаяся организацией бурения нефтяных и газовых скважин.
• Юридический адрес предприятия: Ферганская область, город Коканд, улица Истиклол, 63.
• Доля акций, предлагаемых к продаже, в уставном фонде эмитента - 61,3%;
• Общее количество акций, выставленных на продажу - 33 424 896 (обыкновенных) акций;
• Начальная цена одной акции, при выставлении на продажу - 1 987,02 (одна тысяча девятьсот восемьдесят семь) сумов 2 тийина;
• Начальная стоимость пакета акций - 66 415 773 000,0 (шестьдесят шесть миллиардов четыреста пять миллионов семьсот семьдесят три миллиона) сумов;
• Размер уставного фонда эмитента - 3 433 833 648,0 (три миллиарда четыреста тридцать три миллиона восемьсот тридцать три тысячи шестьсот сорок восемь) сумов;
• Организатор торговли - АО «Ташкент РФБ»;
Вся информация об эмитенте, включая информацию о финансово-экономических показателях, размещена на официальном сайте эмитента www.quqon-ngpi.uz и на едином корпоративном информационном портале www.openinfo.uz.
Торги начнутся 01.07.2024 на специальной платформе РФБ «Ташкент», площадка СППЗ NEGO. (Ссылка на торги на РФБ Ташкент).
Сделка биржи осуществляется в соответствии с правилами биржи с претендентом, представившим наибольшее предложение.
Приглашаем всех претендентов принять участие в данном процессе продаж!
За дополнительной информацией вы можете обратиться в территориальное управление Ферганской области Агентства по управлению государственными активами +998(90)408-49-12.