"Ўзагросаноатлойиҳа” МЧЖ устав капиталидаги 94,9 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш жараёни юзасидан ахборот
Давактив агентлиги томонидан жорий йил 4 ноябрь куни чоп этилган эълонга мувофиқ, "Ўзагросаноатлойиҳа” МЧЖ устав капиталидаги 94,9 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – "Актив") хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бошланган.
Ўз навбатида, ушбу Активни хусусийлаштириш жараёнини илғор халқаро тажриба асосида амалга ошириш учун “Abrau Capital” (кейинги ўринларда – "Консультант") компанияси хусусийлаштириш бўйича Консультант сифатида жалб этилган.
Аризаларни қабул қилиш жараёни доирасида, Консультант томонидан кенг қамровли маркетинг ишлари амалга оширилди, жумладан, инвестиция тизерлари салоҳиятли инвесторларга юборилди. Натижада, 3 нафар маҳаллий инвесторлар томонидан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш тўғрисидаги аризалар Консультантга келиб тушган.
Консультант томонидан Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифлар (BO) 2024 йил 23 декабрь соат 18:00 (Тошкент вақти билан)га қадар қабул қилинади.

Information on the privatization process of 94,9% state share in the authorized capital of LLC “Uzagrosanoatloyiha”
According to the published announcement on November 4 this year, the State Assets Management Agency organized the stage of Expression of Interest of the privatization process of 94,9% state share in the authorized capital of LLC “Uzagrosanoatloyiha” (hereinafter - the “Asset”).
“Abrau Capital (hereinafter - "Consultant") was attracted as a privatization consultant to carry out the privatization process of the Asset on the basis of the best international experience.
As part of this stage, the Consultant conducted extensive marketing activities, including sending investment teasers to potential investors. As a result, the Consultant received applications from 3 local investors.
Binding Offers (BO) are accepted by Consultant until 18:00 (Tashkent time) December 23, 2024.
Moreover, before this deadline, the applicants are required to transfer not less than 1% of the amount of the proposed Binding Offer as a guarantee payment through their personal account in the electronic trading platform E-auksion”. This guarantee payment (deposit) will be returned to the participants upon completion of the process. However, for the winner of the privatization process, this payment will be counted as part of the redemption payment and transferred to the Privatization Fund.
The State Assets Management Agency will continue to inform the public about each stage of the privatization process.