“Invest Group Centre” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компанияси танлаб олинди
Давактив агентлигининг “Invest Group Centre” МЧЖ (кейинги ўринларда - Актив) устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган юқори даражадаги лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал жамоасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган Portfolio Investments компанияси Активнинг устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танланди.
• Ўзбекистонда ва минтақада соҳани ривожлантиришдаги шароитларни ва cоҳадаги инвесторларнинг қизиқишини Активнинг фаолият соҳасини сақлаб қолиш шартларидан келиб чиққан ҳолда ўрганиш ва тегишли хизматлар бозорини таҳлил қилиш;
Давактив агентлиги Portfolio Investments билан биргаликда жараённи очиқ, шаффоф ва рақобат тамойилларига асосланган савдо механизмларига мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

Привлечен консультант для приватизации государственной доли в ООО «Invest Group Centre»
Согласно объявлению Агентства госактивов по привлечению профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации государственной доли в ООО «Invest Group Centre» (далее - Актив), сообщается следующее.
Соответственно, в результате процесса отбора компания Portfolio Investments, представивший высочайший уровень проектов в сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, был привлечен в качестве Консультанта по приватизации государственной доли в уставном капитале Актива.
• Анализ соответствующего рынка услуг и изучение предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе, а также интереса инвесторов данной отрасли на основе условий сохранения деятельности Актива;
Агентство госактивов совместно с Portfolio Investments примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.