Давлат активлари агентлиги тизимида «Янги Ўзбекистон ёшлари бирлашайлик» шиори остида «Ёшлар ойлиги» доирасидаги тадбирлар ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2017 йил 5 июлдаги «Ёшларга оид давлат сиёсати самарадорлигини ошириш ва Ўзбекистон ёшлар иттифоқи фаолиятини қўллаб-қувватлаш тўғрисида»ги ПФ-5106-сон Фармонига мувофиқ 30 июнь санаси мамлакатимизда «Ёшлар куни» муносабати билан «Ёшлар ойлиги» доирасида Давлат активлари агентлиги тизими ёш ходимлари иштирокида бир қатор тадбирлар ташкил қилинди. Хусусан, ёшлар ўртасида спорт ва интеллектуал мусобақалари ўтказилди.
Жумладан, эркаклар учун футболстол тенниси, шахмат, киберспорт, волэйбол, баскетбол ва гандбол, аёллар учун бадминтон ва волейбол мусобақалари ўтказилди.
Мусобақаларда жами 100 дан ортиқ ёшлар қамраб олиниб, спорт тадбирлари ғолиблари ва фаол ёш ходимлар эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Бундан ташқари, «Ёшлар ойлиги» давомида Давлат активлари агентлиги ёшлари иштирокида «Ўзбекистон бўйлаб саёҳат қил» лойиҳаси доирасида Бухоро шаҳридаги юртимизнинг қадимий обидалари қадамжоларига саёҳат ташкил этилди.
Шу билан бирга, тизимда фаолият юритаётган ёшларнинг маънавиятини юксалтириш мақсадида «Юксалиш академияси» НТМ таъсисчиси, «Келажак бунёдкори» медали соҳиби, Халқаро даражадаги иқтисодчи, мотиватор Муҳаммадали Эшонқулов иштирокида Давлат активлари агентлиги биносида давра суҳбати ўтказилди.
«Ёшлар ойлиги» сўнгида, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати ҳузуридаги Ёшлар парламенти фаолияти билан яқиндан танишиш мақсадида Давлат активлари агентлиги тизими ёшлари Олий Мажлис Сенати биносига ташриф буюришди.
Таъкидлаш жоизки, бугунги кунда Давлат активлари агентлигида ходимларнинг 24 фоизи 30 ёшгача, ҳамда 62 фоизи 50 ёшгача ташкил этади.
Шунингдек, Давлат активлари агентлигининг ходимлари (Шохрух Охунов, Музаффар Астонакулов, Шохжаҳон Оманов ва Шохрух Яхшибоевлар), чет элда жойлашган ва дунёнинг топ 500 университетлари қаторига киритилган олий таълим муассасаларида ўқиб, юксак илмий-маърифий тажриба орттиришди.

В системе Агентства по управлению государственными активами под девизом «Молодёжь Нового Узбекистана, объединяйтесь!» были проведены мероприятия в рамках «Месяца молодёжи»
В честь Дня молодёжиежегодно отмечаемого в нашей стране 30 июня в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 5 июля 2017 года №УП-5106 «О повышении эффективности государственной молодёжной политики и поддержке деятельности Союза молодёжи Узбекистана», в рамках «Месяца молодёжи» в системе Агентства госактивов были организованы различные мероприятия с участием молодых сотрудников. В частности, среди молодежи прошли спортивные и интеллектуальные соревнования.
Cреди мужчин были организованы соревнования по футболу, настольному теннису, шахматам, киберспорту, волейболу, баскетболу и гандболу, а среди женщин — по бадминтону и волейболу.
В соревнованиях приняли участие более 100 молодых сотрудниковпобедители спортивных мероприятий и активные участники были награждены памятными подарками.
Кроме того, в рамках «Месяца молодёжи» для молодёжи Агентства госактивов была организована экскурсия по проекту «Путешествуй по Узбекистану» к историческим памятникам и святыням древнего города Бухары.
Вместе с тем, с целью повышения духовно-нравственного уровня молодых сотрудников системы, в здании Агентства госактивов была организована встреча в формате круглого стола с участием учредителя НОО «Академия юксалиш», обладателя медали «Созидатель будущего», экономиста международного уровня и мотиватора Мухаммадали Эшонкулова.
В завершение «Месяца молодёжи» молодые сотрудники системы Агентства госактивов посетили здание Сената Олий Мажлиса с целью более тесного ознакомления с деятельностью Молодёжного парламента при Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
Следует отметить, что на сегодняшний день 24 процента сотрудников Агентства госактивов составляют молодые специалисты в возрасте до 30 лет, а 62 процента — в возрасте до 50 лет.
Кроме того, ряд сотрудников Агентства госактивов (Шохрух Охунов, Музаффар Астановкулов, Шохжахон Оманов и Шохрух Яхшибоев) прошли обучение в зарубежных высших учебных заведениях, входящих в число 500 лучших университетов мира, и приобрели ценный научный и образовательный опыт.