Давлат активлари агентлиги тизимида «Янги Ўзбекистон ёшлари бирлашайлик» шиори остида «Ёшлар ойлиги» доирасидаги тадбирлар ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2017 йил 5 июлдаги «Ёшларга оид давлат сиёсати самарадорлигини ошириш ва Ўзбекистон ёшлар иттифоқи фаолиятини қўллаб-қувватлаш тўғрисида»ги ПФ-5106-сон Фармонига мувофиқ 30 июнь санаси мамлакатимизда «Ёшлар куни» муносабати билан «Ёшлар ойлиги» доирасида Давлат активлари агентлиги тизими ёш ходимлари иштирокида бир қатор тадбирлар ташкил қилинди. Хусусан, ёшлар ўртасида спорт ва интеллектуал мусобақалари ўтказилди.
Жумладан, эркаклар учун футболстол тенниси, шахмат, киберспорт, волэйбол, баскетбол ва гандбол, аёллар учун бадминтон ва волейбол мусобақалари ўтказилди.
Мусобақаларда жами 100 дан ортиқ ёшлар қамраб олиниб, спорт тадбирлари ғолиблари ва фаол ёш ходимлар эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Бундан ташқари, «Ёшлар ойлиги» давомида Давлат активлари агентлиги ёшлари иштирокида «Ўзбекистон бўйлаб саёҳат қил» лойиҳаси доирасида Бухоро шаҳридаги юртимизнинг қадимий обидалари қадамжоларига саёҳат ташкил этилди.
Шу билан бирга, тизимда фаолият юритаётган ёшларнинг маънавиятини юксалтириш мақсадида «Юксалиш академияси» НТМ таъсисчиси, «Келажак бунёдкори» медали соҳиби, Халқаро даражадаги иқтисодчи, мотиватор Муҳаммадали Эшонқулов иштирокида Давлат активлари агентлиги биносида давра суҳбати ўтказилди.
«Ёшлар ойлиги» сўнгида, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати ҳузуридаги Ёшлар парламенти фаолияти билан яқиндан танишиш мақсадида Давлат активлари агентлиги тизими ёшлари Олий Мажлис Сенати биносига ташриф буюришди.
Таъкидлаш жоизки, бугунги кунда Давлат активлари агентлигида ходимларнинг 24 фоизи 30 ёшгача, ҳамда 62 фоизи 50 ёшгача ташкил этади.
Шунингдек, Давлат активлари агентлигининг ходимлари (Шохрух Охунов, Музаффар Астонакулов, Шохжаҳон Оманов ва Шохрух Яхшибоевлар), чет элда жойлашган ва дунёнинг топ 500 университетлари қаторига киритилган олий таълим муассасаларида ўқиб, юксак илмий-маърифий тажриба орттиришди.

Activities within the framework of “Youth Month” were held in the system of UzSAMA under the slogan ‘Youth of New Uzbekistan, unite!’
In honour of the Youth Day, annually celebrated in our country on 30 June in accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. DP-5106 dated 5 July 2017 ‘On enhancing the effectiveness of the state youth policy and supporting the activities of the Youth Union of Uzbekistan’, various events with the participation of young employees were organized within the framework of ‘Youth Month’ in the system of UzSAMA. In particular, sports and intellectual competitions were organised among young people.
In particularly, competitions in football, table tennis, chess, cyber sports, volleyball, basketball and handball were organised among men, and badminton and volleyball among women.
More than 100 young employees took part in the competitions and the winners of sports events and active participants were awarded with memorable gifts.
In addition, as part of ‘Youth Month’, an excursion was organised for the youth of UzSAMA under the project ‘Travel around Uzbekistan’ to the historical monuments and shrines of the ancient city of Bukhara.
At the same time, in order to raise the spiritual and moral level of young employees of the system, a round table meeting was organised in the building of UzSAMA with the participation of the founder of the NGO ‘Yuksalish Academy’, holder of the medal ‘Creator of the Future’, international economist and motivator Muhammadali Eshonkulov
In conclusion of ‘Youth Month’ young employees of UzSAMA visited the building of the Senate of the Oliy Majlis in order to get more closely acquainted with the activities of the Youth Parliament under the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan.
It should be noted that today 24 percent of employees of UzSAMA are young specialists under 30 years old, and 62 percent under 50 years old.
In addition, a number of employees of UzSAMA (Shokhrukh Ohunov, Muzaffar Astankulov, Shokhjahon Omanov and Shokhrukh Yakhshiboev) were studied in foreign higher educational institutions, which are among the 500 best universities in the world, and gained valuable scientific and educational experience.