"UNG Petro" МЧЖни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда Давактив агентлиги/Буюртмачи) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ “UNG Petro” МЧЖнинг устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда ­ Актив) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан Таклиф тақдим этиш учун сўровномага (RfP) асосан тижорат таклифларини 2023 йил 11 июнь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар тақдим этишларини сўраймиз.
“UNG Petro” МЧЖни хусусийлаштириш бўйича консультантни жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 24 мартдаги ПҚ-102-сон қарорига мувофиқ, “UNG Petro” МЧЖнинг 100 фоиз улуши (кейинги ўринларда – Битим) сотилиши белгиланган.
Сотиш жараёнлари “UNG Petro” МЧЖнинг тармоқ ва индивидуал хусусиятларидан келиб чиқиб Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талаблари доирасида энг мақбул хорижий тажриба асосида ташкил этилиши лозим. Буюртмачи тўғри қарор қабул қилиши учун Активни мустақил баҳолаш ишларини амалга оширади.
"UNG Petro" МЧЖ – Ўзбекистон Республикасидаги энг йирик ёқилғи қуйиш шохобчалари тармоғи бўлиб, у «UNG» миллий бренди остида нефть ва газ маҳсулотларини сотади. "UNG Petro" МЧЖ чакана савдо тармоғига Ўзбекистон Республикаси бўйлаб жойлашган ёқилғи ва газ қуйиш шохобчалари киради.
Корхонанинг юридик манзили: Тошкент ш., Юнусобод тумани, 7Б, 17-уй.
I. Нефть ва газ маҳсулотларини қуйиш шохобчалари хизмати учун бозор таҳлили:
• амалга оширилган таҳлиллар асосида активнинг хусусийлаштириш жараёнларини муваффақиятли ташкиллаштиш учун лозим бўлган чора-тадбирлар режаси ишлаб чиқилади.
• Активнинг ҳар томонлама (солиқ , ҳуқуқий, молиявий ва экологик) чуқур таҳлилини ўтказиш (due diligence);
• баҳолаш услубини тўғри танлаш ва уларнинг инвесторлар учун долзарблигини белгилаш, нарх диапазони бўйича тавсиярни тақдим этиш;
• Активни хусусийлаштиришга қаратилган барча чораларни кўриш, виртуал маълумотлар хонаси (ВДР)ни ташкил этиш;

Объявление о привлечении профессиональной консалтинговой компании по приватизации ООО «UNG Petro»
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – «Агентство госактивов»/ «Заказчик»), согласно соответствующим программам приватизации, объявляет конкурс по отбору профессиональной консалтинговой компании (далее – «Консультант») по приватизации ООО «UNG Petro» путем продажи 100% доли в уставном фонде ООО (далее – «Актив»).
Всем заинтересованным заявителям предлагается подать свои предложения в соответствии с нижеприведенным Запросом на предоставление предложений (RfP) до 18:00 (Ташкентское время) 11 июня 2023 года.
Запрос на предоставление предложений для оказания услуг консультанта по приватизации ООО «UNG Petro» (RfP)
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 24 марта 2023 года №ПП–102 предусмотрена реализация 100% доли ООО «UNG Petro» (далее - Сделка).
Процесс продажи должен быть организован согласно лучшей мировой практике с учетом требований законодательства Республики Узбекистан, отраслевой и индивидуальной специфики ООО «UNG Petro» (далее – Актив). Для принятия внутреннего решения Продавца, проводится оценка Актива в соответствии с законодательством.
ООО «UNG Petro»  – это крупнейшая в Республике Узбекистан сеть автозаправочных станций, осуществляющая реализацию нефтегазовой продукции под национальным брендом «UNG». Розничная сеть «UNG Petro» включает в себя АЗС, АГЗС и АГНКС, который работают в регионах республики Узбекистан.