“Jizzax Plastmassa” АЖ устав капиталидаги 85,84 фоиз акциялар пакетини сотиб олиш бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини узайтириш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги “UzAssets investitsiya kompaniyasi” АЖ томонидан 2021 йил 19 ноябрдаги Эълонга мувофиқ, “Jizzax Plastmassa” АЖ устав капиталидаги 85,84 фоиз акциялар пакетини сотиб олиш бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини 2022 йил 31 январь куни Тошкент вақти билан соат 18:00 га қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган UzAssets, Компания ва Grant Thorntonнинг Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. UzAssets ва Grant Thornton ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:

Announcement on the extension of deadlines for sales of 85.84% shares in the chartered capital of JSC “Jizzax Plastmassa”
"UzAssets Investment Company” JSC under the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan announces the extension of the deadline for submission of applications for the purchase of an 85.84% stake in the authorized capital of JSC “Jizzax Plastmassa”, set in the Announcement dated November 19, 2021 until 18:00 of January 31, 2022 by Tashkent time.
This extension is aimed at ensuring a more transparent and competitive sale process, as well as providing Bidders with further opportunities to participate in the process.