“UZPAYNET” МЧЖ УСТАВ КАПИТАЛИДАГИ 100 ФОИЗ ДАВЛАТ УЛУШИНИНГ ХУСУСИЙЛАШТИРИШ ЖАРАЁНИ БОШЛАНГАНЛИГИ ТЎҒРИСИДА ЭЪЛОН
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги” ёки “Сотувчи”) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “UZPAYNET” МЧЖ (кейинги ўринларда – “Компания” ёки “Актив”) устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини рақобатга асосланган сотув жараёни орқали сотиш режасини эълон қилади (кейинги ўринларда – “Битим”).
ABRAU CAPITAL ва CENTIL компаниялар консорциуми (кейинги ўринларда – маслаҳатчи) ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича етакчи маслаҳатчиси ҳисобланади.
“UZPAYNET” МЧЖ Ўзбекистон бозорида 2005 йилдан буён йирик тўлов ташкилотларидан бири сифатида фаолият юритиб келмоқда. Компания PAYNET тўлов тизими ишлаб чиқарувчиси ва савдо белгиси эгаси деб ҳисобланади.
• Ҳозирги кунда 390 дан ортиқ хизмат кўрсатувчи провайдерлар тўловларни тизим орқали қабул қилмоқдалар — мобил алоқа, интернет, уй-жой, суғурта,  ва бошқалар.
• PAYNET маҳаллий банклар билан ҳамкорлик қилади – тўлов тизими хизматлари қаторига "Картадан нақд пул олиш", "Пул ўтказмалари", "Реквизитлар бўйича тўлов", "Кредитларни қайтариш" каби банк хизматлари киради.
• PAYNET тизими орқали ҳар куни 1,3 миллиондан ортиқ тўловлар 25 минг тўловни қабул қилиш пункти ва шу номдаги мобил илова орқали амалга оширилади.
1. Иштирокчи тўғрисида қисқача маълумот (шу жумладан, СТИР ва фаолият тури)
2. Иштирокчи устав капиталида 5 фоиздан ортиқ улуши мавжуд акциядорлар/ таъсисчилар (эгалик улуши кўрсатилган ҳолда) ва якуний бенефициарлар тўғрисида маълумотлар
3. Молиявий ҳисобот (охирги 3 йилги фаолияти бўйича афзалроқ).
Қизиқиш билдириш тўғрисидаги ариза Иштирокчининг хоҳишига кўра рус, ўзбек ёки инглиз тилларида тайёрланиши мумкин.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризани 2022 йил 7 сентябрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар қуйидаги электрон почта манзилларига юборишлари лозим: almo@abraucapital.comdilru@abraucapital.com.
• Ўзбекистон Республикасининг 660-II-сонли “Жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга, терроризмни молиялаштиришга ва оммавий қирғин қуролини тарқатишни молиялаштиришга қарши курашиш тўғрисида”ги Қонунига риоя этилиши.
Сотиш жараёнининг келгусидаги кетма-кетлиги ва талаблари қииқиш билдирган Талабгорларга қўшимча равишда хабар қилинади.
Кейинги босқичга ўтган потенциал инвесторлар билан Ахборотни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланади ва Актив фаолияти тўғрисидаги умумий маълумотлар сақланадиган виртуал маълумотлар хонасига (VDR) кириш имконияти таъминланади.
Аризалар ва илова қилинган маълумотларни кўриб чиқиш натижалари асосида Иштирокчилар кейинги босқичлар тўғрисида Маслаҳатчи томонидан шахсан хабардор қилинади.
Ариза топшириш жараёни барча Иштирокчилар учун очиқ.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Компания, ABRAU CAPITAL ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва ABRAU CAPITAL ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва ABRAU CAPITAL томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

ANNOUNCEMENT ON THE START OF THE PRIVATIZATION PROCESS OF 100% STATE SHARES IN THE CHARTER CAPITAL OF “UZPAYNET” LLC
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter – “UzSAMA” or “Seller”) announces its intention to sell 100 % of state shares in the charter capital of "UZPAYNET" LLC (hereinafter referred to as “Company” or “Asset”) through a competitive sale process (hereinafter – “Deal” or “Transaction”) in accordance with the privatization programs.
The Consortium of Companies ABRAU CAPITAL and CENTIL (hereinafter – Consulatant) act as the leading consultant of the UzSAMA on the Transaction.
"UZPAYNET" LLC has been operating in the Uzbek market since 2005 as one of the largest payment organizations. The company is the owner and developer of the payment system and the PAYNET trademark.
• Currently, over 390 service providers accept payments through the service — mobile communications, Internet, housing, insurance, television, taxi, etc.
• PAYNET closely cooperates with local banks – the service range of the payment system includes such banking services as "Cash withdrawal from the card", "Money transfers", "Payment by bank details", "Payment of loans", etc.
• More than 1.3 million transactions through 25 thousand payment acceptance points and the mobile application are carried out.
Sale process description:
The sale is organized on the basis of competitive sale process and open to all interested parties (hereinafter referred to as "Participants").
Currently, Participants are invited to express their interest in the form of an Expression of Interest Application (Expression of Interest), which includes the following information:
1. Brief information about the Participant (including TIN, type of activity)
2. Information about shareholders/participants holding more than 5% of the share in the authorized capital of the Participant (with indication of the ownership fraction), as well as the final beneficiaries
3. Financial statements (preferably in accordance with IFRS) for the last 3 years.
Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English (at the discretion of the Participants), and must be sent to the following e-mail addresses: almo@abraucapital.com, dilru@abraucapital.com.
The deadline for submission of Expression of Interest is no later than September 7, 2022, 18:00 Tashkent time.
The received applications will be sorted in accordance with the following criterias:
• sufficient financial resources to acquire a state share;
• absence of any judicial, administrative, arbitration or other proceedings, the result of which may be prohibition on participation in the privatization process;
• compliance with the Law of the Republic of Uzbekistan No.660-II (as amended on January 15, 2019) "On countering the legalization of proceeds from criminal activity, the financing of terrorism and the financing of the proliferation of weapons of mass destruction".
Thereafter, the detailed sales process and conditions will be additionally informed to the Applicants that send their expression of interest.
Non-Disclosure Agreement (NDA) will be signed with potential investors who are qualified for the next step, and access will be granted to a Virtual Data Room (VDR) where general information about the Asset's activities will be available.
Based on the results of the review of applications and the information attached, Participants will be personally informed about the next steps by the Consultant.
UzSAMA reserves the right to change the sequence of the sale process or to refuse to sell to or negotiate with any potential buyer(s) at any time without explanation.
This announcement, or any part of its contents, should not be construed as a form of commitment on the part of UzSAMA, Company, ABRAU CAPITAL and CENTIL with respect to the sale of the Company, which could be inferred from the publication of this announcement. UzSAMA reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or several liabilities to:
(ii) follow various procedures with respect to various interested parties, and/or negotiate with one or more potential buyers within the framework of the schedule and procedure provided jointly by the UzSAMA, the Company, ABRAU CAPITAL and CENTIL with the exclusion of any other potential buyer (buyers) without prior notice;