“UZPAYNET” МЧЖ УСТАВ КАПИТАЛИДАГИ 100 ФОИЗ ДАВЛАТ УЛУШИНИНГ ХУСУСИЙЛАШТИРИШ ЖАРАЁНИ БОШЛАНГАНЛИГИ ТЎҒРИСИДА ЭЪЛОН
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги” ёки “Сотувчи”) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “UZPAYNET” МЧЖ (кейинги ўринларда – “Компания” ёки “Актив”) устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини рақобатга асосланган сотув жараёни орқали сотиш режасини эълон қилади (кейинги ўринларда – “Битим”).
ABRAU CAPITAL ва CENTIL компаниялар консорциуми (кейинги ўринларда – маслаҳатчи) ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича етакчи маслаҳатчиси ҳисобланади.
“UZPAYNET” МЧЖ Ўзбекистон бозорида 2005 йилдан буён йирик тўлов ташкилотларидан бири сифатида фаолият юритиб келмоқда. Компания PAYNET тўлов тизими ишлаб чиқарувчиси ва савдо белгиси эгаси деб ҳисобланади.
• Ҳозирги кунда 390 дан ортиқ хизмат кўрсатувчи провайдерлар тўловларни тизим орқали қабул қилмоқдалар — мобил алоқа, интернет, уй-жой, суғурта,  ва бошқалар.
• PAYNET маҳаллий банклар билан ҳамкорлик қилади – тўлов тизими хизматлари қаторига "Картадан нақд пул олиш", "Пул ўтказмалари", "Реквизитлар бўйича тўлов", "Кредитларни қайтариш" каби банк хизматлари киради.
• PAYNET тизими орқали ҳар куни 1,3 миллиондан ортиқ тўловлар 25 минг тўловни қабул қилиш пункти ва шу номдаги мобил илова орқали амалга оширилади.
1. Иштирокчи тўғрисида қисқача маълумот (шу жумладан, СТИР ва фаолият тури)
2. Иштирокчи устав капиталида 5 фоиздан ортиқ улуши мавжуд акциядорлар/ таъсисчилар (эгалик улуши кўрсатилган ҳолда) ва якуний бенефициарлар тўғрисида маълумотлар
3. Молиявий ҳисобот (охирги 3 йилги фаолияти бўйича афзалроқ).
Қизиқиш билдириш тўғрисидаги ариза Иштирокчининг хоҳишига кўра рус, ўзбек ёки инглиз тилларида тайёрланиши мумкин.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризани 2022 йил 7 сентябрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар қуйидаги электрон почта манзилларига юборишлари лозим: almo@abraucapital.comdilru@abraucapital.com.
• Ўзбекистон Республикасининг 660-II-сонли “Жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга, терроризмни молиялаштиришга ва оммавий қирғин қуролини тарқатишни молиялаштиришга қарши курашиш тўғрисида”ги Қонунига риоя этилиши.
Сотиш жараёнининг келгусидаги кетма-кетлиги ва талаблари қииқиш билдирган Талабгорларга қўшимча равишда хабар қилинади.
Кейинги босқичга ўтган потенциал инвесторлар билан Ахборотни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланади ва Актив фаолияти тўғрисидаги умумий маълумотлар сақланадиган виртуал маълумотлар хонасига (VDR) кириш имконияти таъминланади.
Аризалар ва илова қилинган маълумотларни кўриб чиқиш натижалари асосида Иштирокчилар кейинги босқичлар тўғрисида Маслаҳатчи томонидан шахсан хабардор қилинади.
Ариза топшириш жараёни барча Иштирокчилар учун очиқ.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Компания, ABRAU CAPITAL ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва ABRAU CAPITAL ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва ABRAU CAPITAL томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

ОБЪЯВЛЕНИЕ О НАЧАЛЕ ПРОЦЕССА РЕАЛИЗАЦИИ 100% ДОЛИ ГОСУДАРСТВА В ООО «UZPAYNET»
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – «Агентство госактивов» или «Продавец») объявляет о намерении реализовать долю государства в размере 100% в уставном капитале ООО «UZPAYNET» (далее – «Компания» или «Актив») путем конкурентного процесса реализации Актива (далее – «Сделка» или «Реализация») согласно соответствующим программам приватизации.
Ведущим консультантом Агентства госактивов по данной Сделке выступает Консорциум компаний ABRAU CAPITAL и CENTIL.
OOO «UZPAYNET» – функционирует на рынке Узбекистана с 2005 года в качестве одной из крупнейших платежных организаций. Компания является владельцем и разработчиком платёжной системы и товарного знака PAYNET.
• В настоящее время через сервис принимают оплату свыше 390 поставщиков услуг — мобильной связи, интернета, ЖКХ, страхование, телевидение, такси и др.
• Paynet тесно сотрудничает с отечественными банками – в линейку услуг платежной системы входят такие банковские услуги как «Снятие наличных с карты», «Денежные переводы», «Оплата по реквизитам», «Погашение кредитов» и др.
• Ежедневно свыше 1,3 млн человек проводят в Paynet платежи — как в 25 тысячах пунктах приёмов оплаты, так и через одноименное мобильное приложение.
Реализация организуется в формате конкурентного процесса подачи заявок. Процесс подачи заявок открыт для всех заинтересованных лиц (далее – «Участники»).
В настоящее время Участникам предлагается выразить свою заинтересованность в форме Заявки (Express of interest), включающего следующую информацию:
1. Краткая информация об Участнике (включая ИНН, вид деятельности)
2. Информация об акционерах/участниках, владеющих более 5% доли в уставном капитале Участника (с указанием доли собственности), а также конечных бенефициарах
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках (на усмотрение участников), и должна быть направлена на следующие почтовые ящикиalmo@abraucapital.com, dilru@abraucapital.com.
Срок подачи заявок – не позднее 7 сентября 2022 года, 18:00 по времени г. Ташкент.
• достаточные финансовые ресурсы для приобретения государcтвенной доли;
• соблюдение Закона Республики Узбекистан №660-II (в редакции 15 января 2019 года) «О противодействии легализации доходов, полученных от преступной деятельности, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения».
В последующем детальный процесс продажи и ее условия будут дополнительно сообщены по мере возникновения интереса Заявителей.
По возникшим вопросам предлагается обращаться по контакту, указанному выше.
По результатам рассмотрения заявок и приложенной информации, Участники будут персонально уведомлены консультантом о последующих шагах.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании, ABRAU CAPITAL и CENTIL в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и ABRAU CAPITAL и CENTIL графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;