“Фарғонаазот” АЖ устав капиталидаги 99,02 фоиз акция пакетларини хусусийлаштириш жараёнига қизиқиш билдириш бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини узайтириш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2021 йил 10 декабрдаги Эълонига мувофиқ, “Фарғонаазот” АЖ устав капиталидаги 99,02 фоиз акциялар пакетини хусусийлаштириш бўйича қизиқиш билдириш бўйича таклифларни (EOI) қабул қилиш муддатини 2022 йил 17 март куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Шу билан бирга, бугунги кунда Давактив агентлигига кўплаб инвесторларнинг мазкур хусусийлаштириш жараёни юзасидан қизиқиш билдириш тўғрисидаги аризалари келиб тушган бўлсада, ушбу қўшимча муддат сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобатбардош ўтказиш, шунингдек қўшимча салоҳиятли инвесторларни жалб қилишга қаратилган.
2021 йил 10 декабрда берилган қизиқиш билдириш бўйича  аризаларини йиғиш тўғрисидаги эълоннинг қолган барча маълумотлари ўзгаришсиз қолмоқда.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Компания, Deloitte ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва Deloitte ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) ҳар қандай сабабга кўра сотиш жараёнини тўхтатиш; ва/ёки
(iii) исталган вақтда ва сабабларни тушунтирмасдан Битимга тааллуқли бўлган ҳар қандай потенциал харидор (харидорлар) билан ҳар қандай муҳокама ва музокараларни тугатиш ҳуқуқларини ўзида сақлаб қолади.

Объявление о продлении срока приёма заявок о выражении интереса в процесс приватизации 99,02 % пакета акций в уставном капитале АО «Ферганаазот»
Настоящим объявлением Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (Агентство по госактивам) сообщает всем заинтересованным сторонам и потенциальным инвесторам о продлении срока приёма заявок о выражении интереса по приобретению 99,02 % пакета акций в уставном капитале АО «Ферганаазот» до 17 марта 2022 года (18-00 по Ташкентскому времени).
При этом, к настоящему времени Агентством по госактивам получено уже значительное число заявок о выражении интереса, Агентство по госактивам рассчитывает, что дополнительное время будет способствовать повышению конкурентности и прозрачности процесса, а также привлечению дополнительных потенциальных инвесторов.
Все остальная информация о процессе сбора заявок, опубликованная в объявлении от 10 декабря 2021 г. остается неизменной.
Агентство по госактивам оставляет за собой право изменять последовательность процесса продажи или отказываться от продажи любому потенциальному покупателю (покупателям) или от переговоров с ними в любое время без разъяснения причины.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства по госактивам, Компании и Deloitte в отношении продажи Компании, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство по госактивам оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности