Чорвачилик фермаси бўйича савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Оммавий савдоларга чиқарилган Хоразм вилояти, Шовот тумани, “Остана” маҳалласида жойлашган чорвачилик фермаси бўйича савдо жараёнининг биринчи босқичи якунланиб, Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарори қабул қилинди.
Унга кўра, савдо жараёнининг иккинчи босқичига ўтган талабгорлардан 2023 йил 25 январь соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар тижорат таклифлари, яъни сотиб олиш нархи, тўлов муддати ва тўлов қобилияти бўйича таклифлар “E-auksion электрон савдо платформаси орқали қабул қилинади.
Ушбу активлар бўйича савдо жараёнларининг биринчи босқичида иштирок этган барча талабгорларга Ишчи орган томонидан жараён юзасидан хабарномалар юборилади.
Ўз навбатида, савдоларнинг биринчи босқичида таклиф келиб тушмаганлиги сабабли савдоси ўтказилмаган чорвачилик фермалари бўйича “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали таклифларни қабул қилиш 15 кун муддатга узайтирилди.

The first stage of the sales process for a livestock farm located in Ostana mahalla of Shavat district of Khorezm region has been completed and a relevant decision of the State Tender Commission has been made.
According to the decision, commercial proposals on the purchase price, payment term and solvency of the applicants passed to the second stage of sales process will be accepted through the electronic trading platform "E-auksion" until 18:00 (Tashkent time) January 25, 2023.
The working body will send individual notifications to all applicants who participated in the first stage of sales on this asset.
In turn, the acceptance of proposals through the electronic trading platform "E-auksion" for livestock farms, for which no proposals were received at the first stage of sales, has been extended for the period of 15 days.