Хивадаги меҳмонхоналар ҳамда “Invest Group Centre” МЧЖни очиқ савдо жараёнлари юзасидан ахборот
1. Давактив агентлигининг жорий йил 30 сентябрдаги “Хива Плаза” МЧЖ ва “Хива Локомотив” МЧЖ (кейинги ўринларда – “Активлар”) устав капиталидаги 100% улушларни очиқ савдо жараёнлари бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги ушбу Активларни хусусийлаштириш бўйича консультант “RSM” компаниясининг таклифига асосан, янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш, мазкур савдо босқичида талаб этиладиган ҳужжатларни тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонларга “Хива Плаза” МЧЖ ва “Хива Локомотив” МЧЖлардаги улушларни хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 29 ноябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилига юбориш лозим: info@rsm.uz
Активларни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш босқичи бошланганлиги тўғрисидаги аввалги чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.
2. Давактив агентлигининг жорий йил 2 октябрдаги “Invest Group Centre” МЧЖ (кейинги ўринларда – “Актив”) устав капиталидаги 100% давлат улушини очиқ савдо жараёнлари бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги ушбу Активни хусусийлаштириш бўйича консультант “Portfolio Investments” компаниясининг таклифига асосанянада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш, мазкур савдо босқичида талаб этиладиган ҳужжатларни тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонларга “Invest Group Centre” МЧЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 29 ноябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш босқичи бошланганлиги тўғрисидаги аввалги чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги ва Консультантларнинг Активларни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва Консультантлар ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги ва Консультантлар томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Информация об открытых процессах продаж гостиниц, расположенных в Хиве и ООО «Invest Group Centre»
1. Согласно объявлению Агентства госактивов от 30 сентября текущего года, о начале открытого процесса продаж 100% долей в ООО «Хива Плаза» и ООО «Хива Локомотив» (далее – «Активы»), сообщается следующее.
Агентство госактивов, на основе рекомендации Консультанта по приватизации «RSM», в целях привлечения еще больше потенциальных инвесторов, создания дополнительной возможности для подготовки необходимых документов в соответствии с требованиями данного этапа продажи, а также проведения процессов продажи в конкурентной среде, сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) в покупке долей в ООО «Хива Плаза» и ООО «Хива Локомотив» до 18:00 (Ташкентское время) 29 ноября 2024 года.
В случае заинтересованности необходимо отправить заявку на следующий адрес электронной почты: info@rsm.uz
Вся остальная информация ранее опубликованного объявления о начале этапа выражения заинтересованности в покупке Активов остается без изменений.
2. Согласно объявлению Агентства госактивов от 2 октября текущего года, о начале открытого процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Invest Group Centre» (далее – «Актив»), сообщается следующее.
Агентство госактивов, на основе рекомендации Консультанта по приватизации «Portfolio Investments», в целях привлечения еще больше потенциальных инвесторов, создания дополнительной возможности для подготовки необходимых документов в соответствии с требованиями данного этапа продажи, а также проведения процессов продажи в конкурентной среде, сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) в покупке государственной доли в ООО «Invest Group Centre» до 18:00 (Ташкентское время) 29 ноября 2024 года.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов и Консультантов в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и Консультантов оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентством госактивов и Консультантами графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;