Давактив агентлигининг жорий йил 4 ноябрдаги Avto Climate Control” МЧЖнинг 100% давлат улушини (кейинги ўринларда – “Актив”) cотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини тайёрлашда Активни молия-хўжалик фаолиятини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант "Portfolio Investments" компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддатини 2024 йил 30 декабрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.

Information on the process of privatization of the state share in the charter capital of "Avto Climate Control" LLC
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency on November 4 this year, on the stage of acceptance of Binding Offers (BO) for the purchase of 100% state share in the authorized capital of "Avto Climate Control" LLC (hereinafter - the "Asset"), the following is reported:
According to the requests of applicants to provide additional time for a comprehensive analysis of financial and economic activities of the Asset in the preparation of binding offers, as well as based on the recommendation of the privatization consultant Portfolio Investments, all applicants are informed about the extension of the deadline for receipt of Binding Offers (BOuntil 18:00 (Tashkent time) on December 30, 2024.