Давактив агентлигининг жорий йил 17 сентябрдаги Автоойна” МЧЖнинг 100% давлат улушини (кейинги ўринларда – “Актив”) cотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини пухта тайёрлашда Активни молия-хўжалик фаолиятини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант "Portfolio Investments" компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддатини 2024 йил 30 ноябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Шу билан бирга, Консультант томонидан рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида савдо жараёнларига янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш ишлари параллел равишда амалга оширилади ва Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) бўйича аризаларни қабул қилиш давом эттирилади.

Information on the process of privatization of the state share in the charter capital of "Avtooyna" LLC
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency on September 17 this year, on the acceptance of Binding Offers (BO) for the purchase of the 100% state share in the authorized capital of "Avtooyna" LLC (hereinafter - the "Asset"), the following is reported:
According to the requests of potential investors to provide additional time for a comprehensive analysis of financial and economic activities of the Asset in the preparation of binding offers, as well as based on the recommendation of the consultant on privatization Portfolio Investments, all applicants are informed about the extension of the deadline for receipt of Binding Offers (BO) for the purchase of the Asset until 18:00 (Tashkent time) on November 30, 2024.
At the same time, in order to ensure a competitive environment, the Consultant will in parallel continue its efforts to attract more potential investors to the sales process and will receive Express of Interest applications.