18 август санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
294 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 24,9 млрд сўм бўлган 357 та лот 65,9 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 2,8 млрд сўм
• сотилган нархи 2,9 млрд сўм
• Хоразм вилояти Қўшкўпир туманида жойлашган бошланғич нархи 1,4 млрд сўм бўлган АТБ "Халқ банки" балансидаги омборхона ва молхона бинолари 1,5 млрд сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 122,9 млн сўм
• сотилган нархи 2,8 млрд сўм
• Тошкент шаҳри Учтепа туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 11,8 млн сўм бўлган Республика ихтисослаштирилган дизайн мактаби балансидаги бино қисми 361,6 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 71 та
• бошланғич нархи 1,5 млрд сўм
• сотилган нархи 37,8 млрд сўм
• ер майдони 3,7 га
• Сурхондарё вилояти Сариосиё туманидан бошланғич нархи 6,4 млн сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари қуриш учун 4 сотих ер участкаси 115,9 млн сўмга сотилди.
• Фарғона вилояти Қувасой шаҳридан бошланғич нархи 8,6 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 1 сотих ер участкаси 121,4 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 18 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 294 лота. Также было реализовано 357 объекта со стартовой ценой 24,9 млрд сумов за 65,9 млрд сумов.
• Складские и животноводческие помещения, расположенные в Кошкопирском районе Хорезмской области, со стартовой ценой 1,4 млрд сумов проданы за 1,5 млрд сумов.
• стартовая цена 122,9 млн сум
• Часть здания, принадлежащая Республиканской специализированной школе дизайна, с годовой арендной ставкой 11,8 млн ​​сумов в Учтепинском районе города Ташкента сдана в аренду за 361,6 млн ​​сумов.
• цена продажи 37,8 млрд сум
• площадь земельного участка 3,7 га
• Земельный участок, расположенный в Сариасийском районе Сурхандарьинской области, площадью 4 соток, со стартовой ценой 6,4 млн ​​сумов продан за 115,9 млн сумов под строительство многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в городе Кувасай Ферганской области, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 8,6 млн ​​сумов продан за 121,4 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.