Давактив агентлиги томонидан оммавий савдоларга чиқарилган давлат активи бўйича савдо жараёнларининг биринчи босқичи тўғрисида ЭЪЛОН
Жорий йилнинг 10 сентябрь куни соат 17:00да Давактив агентлигида Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани, “Чимён” ҚФЙ манзилида жойлашган “Белдерсой оромгоҳи” дам олиш маскани ва “Белдерсой” спорт базаси (Канат йўли)ни сотиб олиш юзасидан савдо жараёнларининг биринчи босқичи бўйича талабгорнинг таклифлари пакети очилади.
Ушбу жараёнга Давлат тендер комиссияси аъзолари, талабгорлар ва оммавий ахборот воситалари вакиллари таклиф этилади.
Пандемия шароитидан келиб чиқиб, шахсан қатнаша олмайдиган талабгорлар учун видеоконференц алоқа воситаси орқали иштирок этиш имконияти яратилади (https://us02web.zoom.us/j/89669491589).
Ишчи орган ўз ҳисоботини тайёрлаб, Давлат тендер комиссиясига кўриб чиқиш учун тақдим этади ва биринчи босқич якунлари бўйича маълумотлар Давактив агентлиги томонидан белгиланган тартибда эълон қилинади.

ОБЪЯВЛЕНИЕ о первом этапе процесса торгов государственными активами, выставленными на публичные торги Агентством госактивов
10 сентября текущего года в 17-00 часов в Агентстве госактивов состоится вскрытие пакетов с предложениями, поступившими от претендентов на первом этапе процесса торгов, по покупке
Зона отдыха “Белдерсай оромгохи” и Спортивная база “Бельдерсай” (Канатная дорога), расположенной по адресу: Ташкентская область, Бостанлыкский район, ССГ “Чимён”.
Для участия в данном процессе будут приглашены члены Государственной тендерной комиссии, претенденты и представители средств массовой информации.
Учитывая условия пандемии, для претендентов, не имеющих возможности личного присутствия, будет создана возможность участия посредством видеоконференцсвязи (https://us02web.zoom.us/j/89669491589).
Рабочий орган подготовив свой отчёт, предоставит его на рассмотрение Государственной тендерной комиссии и информация по итогам первого этапа будет опубликована Агентством госактивов в установленном порядке.