Бир қатор йирик кўчмас мулк объектларини хусусийлаштириш жараёни натижалари тўғрисида эълон
Қуйидаги йирик кўчмас мулк объектларини хусусийлаштириш жараёнлари бўйича Давлат тендер комиссиясининг қарори қабул қилинди. Унга кўра:
1. Тошкент шаҳри, Миробод тумани, Бухоро ва Нуронийлар кўчалари кесишуви манзилида жойлашган “Газеталар ишлаб чиқариш мажмуаси” биноси бўйича 78,0 миллиард сўм сотиб олиш нархи билан – “Metro Plaza” МЧЖ;
2. Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани, Юсуф Хос Хожиб кўчаси манзилида жойлашган “Ичан қалъа” меҳмонхона мажмуаси бўйича 74,2 миллиард сўм сотиб олиш нархи билан – “QUADRO IH DMCC” компанияси;
3. Тошкент шаҳри, Сайилгоҳ кўчаси манзилида жойлашган собиқ “Марказий бино” бўйича 210,0 миллиард сўм сотиб олиш нархи билан – “METROPOL GROUP” МЧЖ савдо ғолиби, деб топилди.
Давлат активларини бошқариш агентлиги савдо ғолиблари билан давлат активининг сотилиши юзасидан олди-сотди шартномасини расмийлаштириш ишларини бошлайди.
Шу билан бирга, “Пойтахт бизнес мажмуаси” МЧЖ мулкий мажмуаси, “Малика” савдо ва маиший хизмат кўрсатиш мажмуаси ва “Қизил сув спорт соғломлаштириш” МЧЖни хусусийлаштириш жараёнлари давом этаётганлиги маълум қилинади.
Савдо жараёнларининг ҳозирги босқичи натижалари бўйича Давактив агентлиги томонидан барча иштирокчиларга расмий хабарномалар юборилади.

Объявление о результатах процесса приватизации ряда крупных объектов недвижимости
Государственной комиссии по проведению тендерных торгов при продаже государственного имущества принято решение касательно процессов приватизации нижеследующих крупных объектов недвижимости.
В соответствии с данным решением победителями определены:
1. “Здание комплекса по производству газет”, расположенное по адресу: город Ташкент, Мирабадский район, пересечение улиц Бухоро и Нуронийлар с выкупной стоимостью 78,0 млрд. сум – ООО “Metro Plaza”;
2. Имущественный комплекс “Ичан калъа”, расположенный по адресу: город Ташкент, Яккасарайский район, улица Юсуф Хос Хожиб с выкупной стоимостью 74,2 млрд. сум – компания “QUADRO IH DMCC”;
3. «Центральное здание», расположенное по адресу: город Ташкент, Юнусабадский район, улица Сайилгох, с выкупной стоимостью 210,0 млрд. сум – ООО “METROPOL GROUP”.
Агентство по управлению государственными активами приступает к оформлению договоров купли-продажи с победителями торгов по реализованным государственным активам.
Вместе с тем, сообщаем о продолжении процессов приватизации имущественного комплекса ООО “Пойтахт бизнес мажмуаси”, ООО “Қизил сув спорт соғломлаштириш”, торгово - бытового обслуживающего комплекса «Малика».
Агентством госактивов будут направлены уведомления всем участникам о результатах настоящего этапа процесса торгов.