Хивадаги меҳмонхоналарни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компанияси танлаб олинди
Давактив агентлигининг “Хива Плаза” МЧЖ ва “Хива Локоматив” МЧЖларни (кейинги ўринларда - Активлар) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал жамоасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган RSM Uzbekistan компанияси Активларнинг устав капиталидаги улушларини хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танланди.
• Ўзбекистонда ва минтақада соҳани ривожлантиришдаги шароитларни меҳмонхона ва уни бошқариш бизнесидаги бозорни таҳлил қилиш;
Давактив агентлиги RSM Uzbekistan билан биргаликда жараённи очиқ, шаффоф ва рақобат тамойилларига асосланган савдо механизмларига мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

Привлечен консультант для приватизации гостиниц, расположенных в Хиве
Согласно объявлению Агентства госактивов по привлечению профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации 100% долей ООО «Хива Плаза» и ООО «Хива Локоматив» (далее - Активы), сообщается следующее.
Соответственно, в результате процесса отбора компания RSM Uzbekistan, представивший высочайший уровень проектов в сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, был привлечен в качестве Консультанта по приватизации долей в уставных капиталах Активов.
• Анализ рынка в сфере управления гостиничным бизнесом и изучение предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе;
Агентство госактивов совместно с RSM Uzbekistan примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.