Хивадаги меҳмонхоналарни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компанияси танлаб олинди
Давактив агентлигининг “Хива Плаза” МЧЖ ва “Хива Локоматив” МЧЖларни (кейинги ўринларда - Активлар) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал жамоасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган RSM Uzbekistan компанияси Активларнинг устав капиталидаги улушларини хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танланди.
• Ўзбекистонда ва минтақада соҳани ривожлантиришдаги шароитларни меҳмонхона ва уни бошқариш бизнесидаги бозорни таҳлил қилиш;
Давактив агентлиги RSM Uzbekistan билан биргаликда жараённи очиқ, шаффоф ва рақобат тамойилларига асосланган савдо механизмларига мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

A consultant was attracted for privatization of hotels located in Khiva
According to the announcement of the State Assets Management Agency to attract a professional consulting company (hereinafter - the Consultant) for privatization of 100% share in Khiva Plaza LLC and Khiva Lokomativ LLC, the following is reported.
Accordingly, as a result of the selection process the company RSM Uzbekistan, which presented the highest level of projects in the field of activity, the qualifications of the professional team involved in the project and the most acceptable price offer, was attracted as the Consultant for privatization of shares in the authorized capital of the Assets.
• Analysis of the market in the hotel management industry and studying the prerequisites for the development of the field in Uzbekistan and in the region;
The State Assets Management Agency together with RSM Uzbekistan will take all necessary measures to organize the process in accordance with open, transparent and competitive sales mechanisms, as well as provide information to the public on each stage of the process.