“UZ CНASYS” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушининг очиқ савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Давактив агентлиги томонидан жорий йил 16 ноябрь куни чоп этилган эълонга мувофиқ, “UZ CHASYS” МЧЖ устав капиталидаги 70% давлат улушини (кейинги ўринларда – "Актив") хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of Interest) босқичи бошланган.
Аввал маълум қилинганидек, ушбу Активни хусусийлаштириш жараёнини илғор халқаро тажриба асосида амалга ошириш учун “Portfolio Investments” (кейинги ўринларда – "Консультант") компанияси хусусийлаштириш бўйича Консультант сифатида жалб этилган.
Аризаларни қабул қилиш жараёни доирасида, Консультант томонидан кенг қамровли маркетинг ишлари амалга оширилди, жумладан, инвестиция тизерлари салоҳиятли инвесторларга юборилди. Натижада, 2024 йил 17 декабрга қадар 2 нафар халқаро инвесторлар томонидан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш тўғрисидаги аризалар Консультантга келиб тушган.
Консультант томонидан Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифлар (BO) 2025 йил 31 январь соат 23:59 (Тошкент вақти билан)га қадар қабул қилинади.

Information on the open sales process of state share in the authorized capital of “UZ CHASYS” LLC
According to the published announcement on November 16 this year, the State Assets Management Agency organized the stage of Expression of Interest of the privatization process of 70% state share in the authorized capital of “UZ CHASYS” LLC (hereinafter - the “Asset”).
As previously reported, Portfolio Investments (hereinafter - the “Consultant”) was engaged as a privatization consultant to conduct the privatization process of the Asset based on international best practices.
As part of this stage, the Consultant conducted extensive marketing activities, including sending investment teasers to potential investors. As a result, the Consultant received applications from 2 international investors expressing interest in the acquisition by December 17, 2024.