28-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
296 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang‘ich narxi 40,8 mlrd so'm bo'lgan 385 ta lot 48,4 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang‘ich narxi 0,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 0,5 mlrd so‘m
• Surxondaryo viloyati Angor tumanidan boshlang‘ich yillik ijara narxi 16 mln so‘m bo‘lgan "Angor tuman maktabgacha va maktab ta’limi bo’limi" DM balansidagi oshxona binosining bo‘sh turgan qismi 123 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 37 ta
• boshlang‘ich narxi 28,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 28,9 mlrd so‘m
• Toshkent viloyati Nurafshon shahridan boshlang‘ich narxi 4,5 mlrd so‘m bo‘lgan "Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki" AJga qarashli zamonaviy muzlatkich 4,8 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 104 ta
• boshlang‘ich narxi 6,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 9,8 mlrd so‘m
• yer maydoni 27,6 ga
• Samarqand viloyati Narpay tumanidan boshlang‘ich narxi 1,3 mlrd so‘m bo‘lgan master-reja asosidagi umumiy ovqatlanish obyektlari qurish uchun yer uchastkasi 2,9 mlrd so‘mga sotildi.
Qishloq xo'jaligi yer uchastkalari:
• soni 118 ta
• boshlang‘ich narxi 1,6 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 3,5 mlrd so‘m
• yer maydoni 1918,2 ga
• boshlang‘ich narxi 2,8 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 3,2 mlrd so‘m
• Qashqadaryo viloyati Mirishkor tumanidan boshlang‘ich narxi 0,6 mlrd so‘m bo‘lgan Howo rusumli avtotransport vositasi 0,9 mlrd so‘mga sotildi.
Noruda foydali qazilmalarni qazib olish huquqi:
• boshlang‘ich narxi 1 mlrd so‘m
• Jizzax viloyati Zomin tumanidan boshlang‘ich narxi 123 mln so‘m bo‘lgan noruda foydali qazilmalarni qazib olish huquqi 370 mln so‘mga sotildi.

На онлайн-аукционные торги было выставлено 296 лотов. При этом 385 лота с общей начальной стоимостью 40,8 млрд сумов были реализованы за 48,4 млрд сумов.
- количество — 18 ;
- начальная стоимость — 0,2 млрд сумов;
- цена реализации — 0,5 млрд сумов;
- В Ангорском районе Сурхандарьинской области часть свободных площадей здания столовой, находящегося на балансе ГУ «Отдел дошкольного и школьного образования Ангорского района», при начальной годовой арендной плате 16 млн сумов была сдана в аренду за 123 млн сумов
Имущество предприятий с участием государства:
- количество — 37;
- начальная стоимость — 28,1 млрд сумов;
- цена реализации — 28,9 млрд сумов;
- В городе Нурафшон Ташкентской области современный холодильник, принадлежащий АО «Национальный банк внешнеэкономической деятельности», с начальной ценой 4,5 млрд сумов был продан за 4,8 млрд сумов.
- количество — 104 ;
- начальная стоимость — 6,4 млрд сумов;
- цена реализации — 9,8 млрд сумов;
- общая площадь — 27,6 га;
- В Нарпайском районе Самаркандской области земельный участок, предназначенный для строительства объектов общественного питания в соответствии с мастер-планом, с начальной ценой 1,3 млрд сумов был продан за 2,9 млрд сумов.
- количество — 118 ;
- начальная стоимость — 1,6 млрд сумов;
- цена реализации — 3,5 млрд сумов;
- общая площадь — 1918,2 га.
В сфере исполнения документов судов и других органов:
- количество — 12 ;
- начальная стоимость — 2,8 млрд сумов;
- цена реализации — 3,2 млрд сумов;
- В Миришкорском районе Кашкадарьинской области автотранспортное средство марки Howo с начальной ценой 0,6 млрд сумов было продано за 0,9 млрд сумов.
Право на добычу нерудных полезных ископаемых:
- количество — 8 ;
- начальная стоимость — 1 млрд сумов;
- цена реализации — 1,3 млрд сумов;
- В Зааминском районе Джизакской области право на добычу нерудных полезных ископаемых с начальной ценой 123 млн сумов было продано за 370 млн сумов.