Давактив агентлигининг 2024 йил 20 декабрдаги “UZ CНASYS” МЧЖнинг 70% давлат улушини (кейинги ўринларда – “Актив”) cотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини тайёрлашда Активни молия-хўжалик фаолиятини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант "Portfolio Investments" компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддатини 2025 йил 15 март куни соат 23:59га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале ООО “UZ CНASYS”
Согласно объявлению Агентства госактивов от 20 декабря 2024 года об этапе принятия Обязывающих предложений (BO) по приобретению 70% государственной доли в уставном капитале ООО «UZ CНASYS» (далее – «Актив»), сообщается следующее:
Согласно обращениям претендентов по предоставлению дополнительного времени для комплексного анализа финансово-хозяйственной деятельности Актива при подготовке обязывающего коммерческого предложения, а также на основании рекомендации консультанта по приватизации Portfolio Investments, всем претендентам сообщается о продлении срока приема Обязывающих предложений (BO) по покупке Актива до 23:59 (по ташкентскому времени) 15 марта 2025 года.