Joriy yilda Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan davlat ko‘chmas mulkini samarali boshqarish, sohani raqamlashtirish hamda ilg‘or xalqaro tajribalarni amaliyotga tatbiq etish masalalariga bag‘ishlangan nufuzli tadbir o‘tkazildi.
Ushbu xalqaro tadbir va unda muhokama qilingan muhim masalalar “O‘zbekiston 24” telekanalining maxsus videolavhasida atroflicha yoritib berildi.
Videolavhada Davlat aktivlarini boshqarish agentligi direktori o‘rinbosarining sohada amalga oshirilayotgan tub islohotlar, davlat mulkini ijaraga berish va xususiylashtirish jarayonlarining shaffofligini ta’minlash hamda xalqaro standartlarni joriy etish borasida amalga oshirilayotgan tizimli ishlar haqidagi atroflicha fikr va mulohazalari aks ettirilgan.
Batafsil ma’lumot va video-lavhani tomosha qilish uchun telekanalning rasmiy resurslariga murojaat qilishingiz mumkin.

Агентством по управлению государственными активами было организовано престижное мероприятие, посвященное вопросам эффективного управления государственной недвижимостью, цифровизации сферы и внедрению передового международного опыта.
Данное международное событие и ключевые темы, обсужденные в его рамках, подробно освещены в специальном видеорепортаже телеканала «Узбекистан 24».
В репортаже представлены подробные комментарии и мнения заместителя директора Агентства по управлению государственными активами о проводимых в отрасли кардинальных реформах, обеспечении прозрачности процессов аренды и приватизации государственного имущества, а также системных шагах по внедрению международных стандартов.