Joriy yilda Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan davlat ko‘chmas mulkini samarali boshqarish, sohani raqamlashtirish hamda ilg‘or xalqaro tajribalarni amaliyotga tatbiq etish masalalariga bag‘ishlangan nufuzli tadbir o‘tkazildi.
Ushbu xalqaro tadbir va unda muhokama qilingan muhim masalalar “O‘zbekiston 24” telekanalining maxsus videolavhasida atroflicha yoritib berildi.
Videolavhada Davlat aktivlarini boshqarish agentligi direktori o‘rinbosarining sohada amalga oshirilayotgan tub islohotlar, davlat mulkini ijaraga berish va xususiylashtirish jarayonlarining shaffofligini ta’minlash hamda xalqaro standartlarni joriy etish borasida amalga oshirilayotgan tizimli ishlar haqidagi atroflicha fikr va mulohazalari aks ettirilgan.
Batafsil ma’lumot va video-lavhani tomosha qilish uchun telekanalning rasmiy resurslariga murojaat qilishingiz mumkin.

The State Assets Management Agency hosted a prestigious event focused on the effective management of state-owned real estate, digitalization of the sector, and the implementation of advanced international practices.
This international event and the key topics discussed were comprehensively covered in a special news report by the "Uzbekistan 24" television channel.
The feature report highlights the insights and comments of the Deputy Director of the State Assets Management Agency regarding fundamental reforms in the sector, ensuring transparency in state property leasing and privatization processes, and systematic efforts to adopt international standards.
For detailed information and to watch the video report, please visit the official resources of the TV channel.