25-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
613 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang‘ich narxi 46,2 mlrd so'm bo'lgan 253 ta lot 47,9 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang‘ich narxi 0,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 0,2 mlrd so‘m
• Toshkent shahar Mirzo Ulug‘bek tumanidan boshlang‘ich yillik ijara narxi 157 mln so‘m bo‘lgan "Mirzo ulug‘bek tumani Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi" DM balansidagi sport maydoni 174 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 51 ta
• boshlang‘ich narxi 38,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 39 mlrd so‘m
• Toshkent shahar Yangi Toshkent hududidan boshlang‘ich narxi 888 mln so‘m bo‘lgan “Sharq Bahori” loyihasidagi ko‘p qavatli uylaridan xonadon sotib olish uchun investitsiya kiritish bo‘yicha shartnoma tuzish huquqi 933 mln so‘mga sotildi.
• soni 57 ta
• boshlang‘ich narxi 5,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 6 mlrd so‘m
• yer maydoni 7,6 ga
• Toshkent viloyati Parkent tumanidan boshlang‘ich narxi 1,7 mlrd so‘m bo‘lgan mehmonxonalar qurish yer uchastkasi 1,8 mlrd so‘mga sotildi.
• Toshkent shahri Yakkasaroy tumanidan boshlang‘ich narxi 1,1 mlrd so‘m bo‘lgan ochiq turdagi avtoturargoh tashkil etish uchun yer uchastkasi 1,2 mlrd so‘mga sotildi.

На онлайн-аукционные торги было выставлено 613 лотов. При этом 253 лота с общей начальной стоимостью 46,2 млрд сумов были реализованы за 47,9 млрд сумов.
- количество — 11;
- начальная стоимость — 0,2 млрд сумов;
- цена реализации — 0,2 млрд сумов;
- В Мирзо-Улугбекском районе города Ташкента спортивная площадка, находящаяся на балансе ГУ «Отдел дошкольного и школьного образования Мирзо-Улугбекского района», с начальной годовой арендной ставкой в 157 млн сумов сдана в аренду за 174 млн сумов.
Имущество предприятий с участием государства :
- количество — 51;
- начальная стоимость — 38,4 млрд сумов;
- цена реализации — 39 млрд сумов;
- В районе Янги Ташкент право на заключение инвестиционного договора для приобретения квартир в многоэтажных домах проекта «Sharq Bahori», начальная стоимость которого составляла 888 млн сумов, реализовано за 933 млн сумов.
- количество — 57;
- начальная стоимость — 5,4 млрд сумов;
- цена реализации — 6 млрд сумов;
- общая площадь — 7,6 га;
- В Паркентском районе Ташкентской области земельный участок для строительства гостиниц с начальной стоимостью 1,7 млрд сумов был реализован за 1,8 млрд сумов;
- В Яккасарайском районе города Ташкента земельный участок для организации открытой автомобильной стоянки с начальной стоимостью 1,1 млрд сумов был реализован за 1,2 млрд сумов.