25-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
613 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang‘ich narxi 46,2 mlrd so'm bo'lgan 253 ta lot 47,9 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang‘ich narxi 0,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 0,2 mlrd so‘m
• Toshkent shahar Mirzo Ulug‘bek tumanidan boshlang‘ich yillik ijara narxi 157 mln so‘m bo‘lgan "Mirzo ulug‘bek tumani Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi" DM balansidagi sport maydoni 174 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 51 ta
• boshlang‘ich narxi 38,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 39 mlrd so‘m
• Toshkent shahar Yangi Toshkent hududidan boshlang‘ich narxi 888 mln so‘m bo‘lgan “Sharq Bahori” loyihasidagi ko‘p qavatli uylaridan xonadon sotib olish uchun investitsiya kiritish bo‘yicha shartnoma tuzish huquqi 933 mln so‘mga sotildi.
• soni 57 ta
• boshlang‘ich narxi 5,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 6 mlrd so‘m
• yer maydoni 7,6 ga
• Toshkent viloyati Parkent tumanidan boshlang‘ich narxi 1,7 mlrd so‘m bo‘lgan mehmonxonalar qurish yer uchastkasi 1,8 mlrd so‘mga sotildi.
• Toshkent shahri Yakkasaroy tumanidan boshlang‘ich narxi 1,1 mlrd so‘m bo‘lgan ochiq turdagi avtoturargoh tashkil etish uchun yer uchastkasi 1,2 mlrd so‘mga sotildi.

Results of online auctions held on August 25
A total of 613 lots were put up for online auction. Of these, 253 lots with a total starting price of UZS 46.2 billion were sold for UZS 47.9 billion.
Lease of state property:
• number of lots — 11;
• starting price — UZS 0.2 billion;
• final sale price — UZS 0.2 billion;
• in Mirzo Ulugbek District of Tashkent, a sports ground under the balance of the State Educational Department of Mirzo Ulugbek District, with an initial annual rental price of UZS 157 million, was leased for UZS 174 million.
Property of enterprises with state participation:
• number of lots — 51;
• starting price — UZS 38.4 billion;
• final sale price — UZS 39 billion;
• in the Yangi Tashkent area, the right to conclude an investment agreement for purchasing an apartment in the multi-storey residential buildings of the “Sharq Bahori” project, with a starting price of UZS 888 million, was sold for UZS 933 million.
• number of lots — 57;
• starting price — UZS 5.4 billion;
• final sale price — UZS 6 billion;
• total area — 7.6 hectares;
• in Parkent District of Tashkent Region, a land plot designated for hotel construction, with a starting price of UZS 1.7 billion, was sold for UZS 1.8 billion;
• in Yakkasaray District of Tashkent, a land plot designated for an open-air parking facility, with a starting price of UZS 1.1 billion, was sold for UZS 1.2 billion.