Самарқанд вилоятида бизнес учун истиқболли бино ва иншоотлар сотувга чиқарилди
Тадбиркорлик фаолиятини кенгайтириш, ишлаб чиқариш тармоғини йўлга қўйиш, хизмат кўрсатиш соҳаси, логистика, савдо, таълим, тиббиёт ёки бошқа бизнес йўналишларида йирик лойиҳаларни амалга оширишни режалаштираётган инвестор ва тадбиркорлар учун Самарқанд вилоятида бир қатор истиқболли кўчмас мулк объектлари сотувга чиқарилди.
Мазкур объектлар “E-AUKSION” электрон савдо платформаси орқали очиқ аукцион савдоларига қўйилган бўлиб, уларда белгиланган тартибда рўйхатдан ўтган барча жисмоний ва юридик шахслар иштирок этишлари мумкин.
Сотувга чиқарилган объектлар Самарқанд шаҳри, Нарпай тумани ҳамда Оқдарё туманида жойлашган бўлиб, улар ишлаб чиқариш, омборхона, логистика маркази, офис, савдо ва хизмат кўрсатиш мажмуаси, ўқув маркази, хусусий клиника, меҳмонхона ёки бошқа тадбиркорлик фаолиятларини йўлга қўйиш учун қулай имконият яратади.
Сотувга чиқарилган объектлар
1. Нарпай тумани, Оқтош МФЙ, Э.Равшанов кўчаси, 29-уй манзилидаги объект
Ушбу объект йирик ишлаб чиқариш фаолияти, омборхона, логистика маркази ёки саноат йўналишидаги тадбиркорлик лойиҳаларини амалга ошириш учун қулай жойлашувга эга.
Объект бўйича асосий маълумотлар:
Ер майдони: 0.79 гектар
Бино майдони: 646.57 квадрат метр
Бошланғич нархи: 10 189 587 950.00 сўм
Лот рақами: 23863093
Батафсил маълумот ва ариза топшириш учун ҳавола:
https://e-auksion.uz/lot-view?lot_id=23863093
2. Нарпай тумани, Оқтош МФЙ, Э.Равшанов кўчаси, 26-уй манзилидаги объект
Мазкур объект кенг ер майдони ва мавжуд бино-иншоотлари билан йирик саноат, ишлаб чиқариш, омборхона ёки бошқа инфратузилмавий лойиҳаларни амалга ошириш учун мос ҳисобланади.
Ер майдони: 1.04 гектар
Бино майдони: 964.10 квадрат метр
Бошланғич нархи: 13 252 039 060.00 сўм
Лот рақами: 23863092
https://e-auksion.uz/lot-view?lot_id=23863092
3. Самарқанд шаҳри, Боғи Темур МФЙ, Амир Темур кўчаси, 41-уй манзилидаги объект
Самарқанд шаҳрида жойлашган ушбу объект қулай ҳудудий жойлашуви ва катта бино майдонига эга экани билан ажралиб туради. Ундан замонавий офис, хусусий клиника, ўқув маркази, меҳмонхона, савдо мажмуаси ёки бошқа хизмат кўрсатиш объектлари сифатида фойдаланиш имконияти мавжуд.
Ер майдони: 0.2828 гектар
Бино майдони: 1986.49 квадрат метр
Бошланғич нархи: 12 674 103 000.00 сўм
Лот рақами: 24235182
https://e-auksion.uz/lot-view?lot_id=24235182
4. Оқдарё тумани, Зарафшон ҚФЙ, Олчин қишлоғи манзилидаги объект
Ушбу объект кичик ва ўрта бизнес субъектлари учун қулай таклифлардан бири ҳисобланади. Бино майдони ва бошланғич нархи жиҳатидан тикувчилик цехи, кичик ишлаб чиқариш, хизмат кўрсатиш ёки бошқа маҳаллий тадбиркорлик фаолиятларини бошлаш учун мақбул имконият яратади.
Ер майдони: 0.092 гектар
Бино майдони: 304.72 квадрат метр
Бошланғич нархи: 173 644 800.00 сўм
Лот рақами: 24240426
https://e-auksion.uz/lot-view?lot_id=24240426
Аукцион савдоларида қандай қатнашиш мумкин?
Аукцион савдоларида иштирок этиш учун “E-AUKSION” электрон савдо платформасида рўйхатдан ўтиш, тегишли лотни танлаш ва белгиланган тартибда ариза топшириш талаб этилади.
Платформада иштирокчилар объектлар ҳақида батафсил маълумотлар, бошланғич нарх, ер ва бино майдони, жойлашув манзили ҳамда бошқа зарур ҳужжатлар билан танишишлари мумкин.
Аукционда қатнашиш, рўйхатдан ўтиш ва ариза юбориш тартиби бўйича видео-йўриқнома ҳам мавжуд. Иштирокчилар мазкур йўриқнома орқали жараённи содда ва тушунарли шаклда ўрганишлари мумкин.
Тадбиркорлар учун қўшимча имконият
Сотувга чиқарилган объектлар Самарқанд вилоятида тадбиркорликни ривожлантириш, янги иш ўринларини яратиш, ишлаб чиқариш ва хизмат кўрсатиш соҳаларини кенгайтириш учун муҳим имконият ҳисобланади.
Мазкур объектларни харид қилиш орқали тадбиркорлар ўз бизнес фаолиятларини янада кенгайтириш, мавжуд инфратузилмадан самарали фойдаланиш ҳамда ҳудуд иқтисодий ривожига ҳисса қўшишлари мумкин.
Қўшимча маълумот учун
Саволлар ва қўшимча маълумотлар учун “E-AUKSION” вакиллари билан қуйидаги телефон рақамлари орқали боғланишингиз мумкин:

Для предпринимателей и инвесторов, планирующих расширить свою деятельность, открыть производственное направление, реализовать крупные инвестиционные проекты, а также развивать сферу услуг, логистику, торговлю, образование или медицину, в Самаркандской области выставлены на продажу перспективные объекты недвижимости.
Указанные объекты реализуются через электронную торговую платформу “E-AUKSION”. Принять участие в открытых аукционных торгах могут физические и юридические лица, прошедшие регистрацию в установленном порядке.
Объекты расположены в городе Самарканде, Нарпайском и Акдарьинском районах. Они могут быть использованы для организации производства, складских помещений, логистических центров, офисов, торговых и сервисных комплексов, учебных центров, частных клиник, гостиниц и других видов предпринимательской деятельности.
Объекты, выставленные на продажу
1. Объект по адресу: Нарпайский район, СГМ Октош, улица Э. Равшанова, дом 29
Данный объект имеет удобное расположение для реализации производственных, складских, логистических и промышленных проектов.
Основная информация об объекте:
Площадь земельного участка: 0,79 га
Площадь здания: 646,57 кв. м
Стартовая цена: 10 189 587 950,00 сум
Номер лота: 23863093
Подробная информация и подача заявки:
https://e-auksion.uz/lot-view?lot_id=23863093
2. Объект по адресу: Нарпайский район, СГМ Октош, улица Э. Равшанова, дом 26
Данный объект, обладающий широкой земельной площадью и существующими зданиями, подходит для реализации крупных промышленных, производственных, складских и инфраструктурных проектов.
Площадь земельного участка: 1,04 га
Площадь здания: 964,10 кв. м
Стартовая цена: 13 252 039 060,00 сум
Номер лота: 23863092
https://e-auksion.uz/lot-view?lot_id=23863092
3. Объект по адресу: город Самарканд, СГМ Боги Темур, улица Амира Темура, дом 41
Объект расположен в городе Самарканде и отличается удобным местоположением, а также большой площадью здания. Он может быть использован в качестве современного офиса, частной клиники, учебного центра, гостиницы, торгового комплекса или другого объекта сферы услуг.
Площадь земельного участка: 0,2828 га
Площадь здания: 1986,49 кв. м
Стартовая цена: 12 674 103 000,00 сум
Номер лота: 24235182
https://e-auksion.uz/lot-view?lot_id=24235182
4. Объект по адресу: Акдарьинский район, КФЙ Зарафшан, село Олчин
Данный объект является выгодным предложением для субъектов малого и среднего бизнеса. По площади здания и стартовой цене он подходит для организации швейного цеха, небольшого производства, сервисного объекта или другой местной предпринимательской деятельности.
Площадь земельного участка: 0,092 га
Площадь здания: 304,72 кв. м
Стартовая цена: 173 644 800,00 сум
Номер лота: 24240426
https://e-auksion.uz/lot-view?lot_id=24240426
Как принять участие в аукционных торгах?
Для участия в аукционных торгах необходимо зарегистрироваться на электронной торговой платформе “E-AUKSION”, выбрать соответствующий лот и подать заявку в установленном порядке.
На платформе участники могут ознакомиться с подробной информацией об объектах, стартовой ценой, площадью земельного участка и здания, местоположением, а также другими необходимыми сведениями и документами.
Также доступна видеоинструкция, в которой в простой и понятной форме разъясняется порядок регистрации, подачи заявки и участия в аукционных торгах.
Дополнительные возможности для предпринимателей
Выставленные на продажу объекты являются важной возможностью для развития предпринимательства в Самаркандской области, создания новых рабочих мест, расширения производственной деятельности и сферы услуг.
Приобретение данных объектов позволит предпринимателям эффективно использовать существующую инфраструктуру, расширить бизнес и внести вклад в экономическое развитие региона.
По вопросам и за дополнительной информацией можно обратиться к представителям “E-AUKSION” по следующим номерам: