22-июн санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
Электрон савдо платформаси орқали жами 1 761 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Ўтказилган рақобатли савдолар натижасида бошланғич нархи 65,2 млрд сўм бўлган 545 та лот жами 79,3 млрд сўмга реализация қилинди. Савдоларда 1 686 нафар юридик ва жисмоний шахслар қатнашди.
Статистика тоифалар кесимида:
• Сони: 99 та
• Бошланғич нархи: 25,6 млрд сўм
• Сотилган нархи: 27,6 млрд сўм
• Тошкент шаҳар Яшнобод туманида бошланғич нархи 0,8 млрд сўм бўлган АТ "Халқ банки" балансидаги минибанк биноси 1,9 млрд сўмга сотилди.
• Сони: 67 та
• Бошланғич нархи: 21 млрд сўм
• Сотилган нархи: 27,8 млрд сўм
• Ер майдони: 17,7 га
• Қорақалпоғистон Республикаси Нукус шаҳри ҳудудидан бошланғич нархи 0,1 млрд сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари қуриш учун 11 сотих уер участкаси 3,5 млрд сўмга сотилди.

Итоги онлайн-аукционов, проведенных 22 июня
На электронной торговой платформе на онлайн-аукционы был выставлен 1 761 лот. По результатам торгов 545 лотов со стартовой стоимостью 65,2 млрд сумов были реализованы за 79,3 млрд сумов. В торгах приняли участие 1 686 юридических и физических лиц.
Статистика по категориям:
Имущество предприятий с госучастием:
• Количество: 99
• Стартовая цена: 25,6 млрд сумов
• Цена продажи: 27,6 млрд сумов
• В Яшнабадском районе города Ташкента здание мини-банка, находящееся на балансе АКБ "Халк банки", со стартовой стоимостью 0,8 млрд сумов было продано за 1,9 млрд сумов.
• Количество: 67
• Стартовая цена: 21 млрд сумов
• Цена продажи: 27,8 млрд сумов
• Площадь земель: 17,7 га
• На территории города Нукус Республики Каракалпакстан земельный участок площадью 11 соток под строительство многоэтажных жилых домов со стартовой стоимостью 0,1 млрд сумов был продан за 3,5 млрд сумов.