22-июн санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
Электрон савдо платформаси орқали жами 1 761 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Ўтказилган рақобатли савдолар натижасида бошланғич нархи 65,2 млрд сўм бўлган 545 та лот жами 79,3 млрд сўмга реализация қилинди. Савдоларда 1 686 нафар юридик ва жисмоний шахслар қатнашди.
Статистика тоифалар кесимида:
• Сони: 99 та
• Бошланғич нархи: 25,6 млрд сўм
• Сотилган нархи: 27,6 млрд сўм
• Тошкент шаҳар Яшнобод туманида бошланғич нархи 0,8 млрд сўм бўлган АТ "Халқ банки" балансидаги минибанк биноси 1,9 млрд сўмга сотилди.
• Сони: 67 та
• Бошланғич нархи: 21 млрд сўм
• Сотилган нархи: 27,8 млрд сўм
• Ер майдони: 17,7 га
• Қорақалпоғистон Республикаси Нукус шаҳри ҳудудидан бошланғич нархи 0,1 млрд сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари қуриш учун 11 сотих уер участкаси 3,5 млрд сўмга сотилди.

Results of Online Auction Sales Conducted on June 22
A total of 1,761 lots were put up for online auction through the electronic trading platform. Following competitive bidding, 545 lots with an initial starting price of 65.2 billion UZS were successfully sold for 79.3 billion UZS. A total of 1,686 legal entities and individuals participated in the bidding.
Statistics by Category:
• Qty: 99
• Starting price: 25.6 billion UZS
• Selling price: 27.6 billion UZS
• In the Yashnabad district of Tashkent city, a mini-bank building on the balance sheet of JSCB "Xalq Banki" with a starting price of 0.8 billion UZS was sold for 1.9 billion UZS.
• Qty: 67
• Starting price: 21 billion UZS
• Selling price: 27.8 billion UZS
• Total land area: 17.7 hectares
• In the city of Nukus, Republic of Karakalpakstan, a land plot of 11 acres (sotix) for the construction of multi-story residential buildings with a starting price of 0.1 billion UZS was sold for 3.5 billion UZS.
Other assets:
• Qty: 379
• Starting price: 18.6 billion UZS
• Selling price: 23.9 billion UZS
Currently, there are 107,198 active lots with a combined value of 26.9 trillion UZS available on the platform.