21 июль санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
21 июль куни ўтказилган онлайн аукцион савдоларига умумий ҳисобда 576 та лот чиқарилди. Савдолар якунига кўра, бошланғич нархи 20,3 млрд сўм бўлган 67 та лот 22,6 млрд сўмга реализация қилинди. Савдоларда 286 нафар юридик ва жисмоний шахслар қатнашди.
Савдо натижалари тўғрисида умумий маълумот
Йўналишлар / Йўналиш турлари Сони Бошланғич нархи (млрд сўм) Сотилган нархи (млрд сўм) Қўшимча кўрсаткичлар
Давлат мулки ижараси 8 0,08 0,3 -
Давлат иштирокидаги корхоналар мулклари 24 19,2 19,5 -
Қишлоқ хўжалиги ер участкалари 19 0,3 0,4 Ер майдони: 110,4 га
Дарё ўзанларини тозалаш ҳуқуқи 3 0,7 2,2 -
Бошқалар 13 0,015 0,3 -
Жами 67 20,3 22,6 -
Муҳим битимлар ва намуналардан:
• Давлат мулки ижараси: Тошкент шаҳри Мирзо Улуғбек туманидан бошланғич йиллик ижара нархи 0,02 млрд сўм бўлган “Тошкент шаҳар Саноат зоналарини бошқариш дирекцияси” ДМ балансидаги бинонинг бир қисми 0,2 млрд сўмга ижарага берилди.
• Дарё ўзанларини тозалаш ҳуқуқи: Навоий вилояти Кармана туманидан бошланғич нархи 0,2 млрд сўм бўлган Арабсой сойи ўзанидаги 2-участканинг ўзанини тозалаш бўйича ишлаб чиқилган лойиҳани амалга ошириш ҳуқуқи 0,8 млрд сўмга сотилди.

21 июля на электронные аукционные торги было выставлено в общей сложности 576 лотов. По итогам торгов 67 лотов со стартовой стоимостью 20,3 млрд сумов были реализованы за 22,6 млрд сумов. В торгах приняли участие 286 юридических и физических лиц.
Общая информация о результатах торгов
| Направления / Категории | Количество | Стартовая цена (млрд сумов) | Цена реализации (млрд сумов) | Дополнительные показатели |
| Аренда государственного имущества | 8 | 0,08 | 0,3 | - |
| Имущество предприятий с участием государства | 24 | 19,2 | 19,5 | - |
| Сельскохозяйственные земельные участки | 19 | 0,3 | 0,4 | Площадь: 110,4 га |
| Право на расчистку русел рек | 3 | 0,7 | 2,2 | - |
| Прочее | 13 | 0,015 | 0,3 | - |
| Итого | 67 | 20,3 | 22,6 | - |
Крупные сделки и примеры:
Аренда государственного имущества: В Мирзо-Улугбекском районе города Ташкента часть здания, находящегося на балансе ГУП «Дирекция по управлению промышленными зонами города Ташкента», со стартовой годовой арендной платой 0,02 млрд сумов сдана в аренду за 0,2 млрд сумов.
Право на расчистку русел рек: В Карманинском районе Навоийской области право на реализацию проекта по расчистке русла участка №2 реки Арабсой со стартовой стоимостью 0,2 млрд сумов было продано за 0,8 млрд сумов.
Текущий статус: В настоящее время на торги выставлено 114 163 лота общей стоимостью 32,7 трлн сумов.