21 июль санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
21 июль куни ўтказилган онлайн аукцион савдоларига умумий ҳисобда 576 та лот чиқарилди. Савдолар якунига кўра, бошланғич нархи 20,3 млрд сўм бўлган 67 та лот 22,6 млрд сўмга реализация қилинди. Савдоларда 286 нафар юридик ва жисмоний шахслар қатнашди.
Савдо натижалари тўғрисида умумий маълумот
Йўналишлар / Йўналиш турлари Сони Бошланғич нархи (млрд сўм) Сотилган нархи (млрд сўм) Қўшимча кўрсаткичлар
Давлат мулки ижараси 8 0,08 0,3 -
Давлат иштирокидаги корхоналар мулклари 24 19,2 19,5 -
Қишлоқ хўжалиги ер участкалари 19 0,3 0,4 Ер майдони: 110,4 га
Дарё ўзанларини тозалаш ҳуқуқи 3 0,7 2,2 -
Бошқалар 13 0,015 0,3 -
Жами 67 20,3 22,6 -
Муҳим битимлар ва намуналардан:
• Давлат мулки ижараси: Тошкент шаҳри Мирзо Улуғбек туманидан бошланғич йиллик ижара нархи 0,02 млрд сўм бўлган “Тошкент шаҳар Саноат зоналарини бошқариш дирекцияси” ДМ балансидаги бинонинг бир қисми 0,2 млрд сўмга ижарага берилди.
• Дарё ўзанларини тозалаш ҳуқуқи: Навоий вилояти Кармана туманидан бошланғич нархи 0,2 млрд сўм бўлган Арабсой сойи ўзанидаги 2-участканинг ўзанини тозалаш бўйича ишлаб чиқилган лойиҳани амалга ошириш ҳуқуқи 0,8 млрд сўмга сотилди.

A total of 576 lots were put up for online auction trading on July 21. Following the auctions, 67 lots with a starting value of 20.3 billion UZS were sold for 22.6 billion UZS. A total of 286 legal entities and individuals participated in the bidding process.
Overview of Auction Results
| Category / Property Type | Quantity | Starting Price (Billion UZS) | Selling Price (Billion UZS) | Additional Details |
| Lease of State Property | 8 | 0.08 | 0.3 | - |
| Assets of State-Owned Enterprises | 24 | 19.2 | 19.5 | - |
| Agricultural Land Plots | 19 | 0.3 | 0.4 | Land area: 110.4 ha |
| Riverbed Cleaning Rights | 3 | 0.7 | 2.2 | - |
| Others | 13 | 0.015 | 0.3 | - |
| Total | 67 | 20.3 | 22.6 | - |
Notable Deals and Highlights:
Lease of State Property: In Mirzo Ulugbek district of Tashkent city, a portion of a building under the balance of the "Directorate for Industrial Zone Management of Tashkent City" SUE, with an initial annual lease price of 0.02 billion UZS, was leased for 0.2 billion UZS.
Riverbed Cleaning Rights: In Karmana district of Navoiy region, the right to execute a project for clearing plot #2 of the Arabsoy riverbed, with a starting price of 0.2 billion UZS, was sold for 0.8 billion UZS.
Current Status: Currently, 114,163 lots with a total value of 32.7 trillion UZS are put up for sale.