Ўтказилган савдолар давомида 495 та янги лот аукционга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич қиймати 29,4 млрд сўм бўлган 514 та лот жами 43,6 млрд сўмга реализация қилинди.
Аукцион савдолари натижаларининг йўналишлар кесимидаги кўрсаткичлари:
| Товар/Мулк тоифаси | Сотилган лотлар сони | Бошланғич нархи (млрд сўм) | Сотилган нархи (млрд сўм) | Қўшимча маълумот |
| Давлат активлари | 1 та | 1,3 | 1,8 | — |
| Давлат иштирокидаги корхоналар мулклари | 23 та | 5,7 | 6,1 | — |
| Ер участкалари | 81 та | 12,3 | 16,8 | Умумий майдони: 8,6 га |
| Қишлоқ хўжалиги ерлари | 207 та | 4,1 | 7,0 | — |
| Суд ва бошқа органлар ҳужжатлари ижроси | 18 та | 4,4 | 7,6 | — |
| Бошқа тоифадаги мулклар | 184 та | 1,6 | 4,3 | — |
| ЖАМИ | 514 та | 29,4 | 43,6 | — |
Сотилган йирик ва диққатга сазовор объектлар:
Давлат активлари йўналишида: Хоразм вилояти Хива шаҳрида жойлашган, Давлат активларини бошқариш агентлигининг Хоразм вилояти бошқармаси балансидаги нотурар бино бошланғич нархи 1,3 млрд сўм бўлган ҳолда 1,8 млрд сўмга сотилди.
Ер участкалари йўналишида: Тошкент шаҳар Сирғали туманидан офис бинолари қуриш учун ер участкаси 2,2 млрд сўмга (бошланғич нархи 1,9 млрд сўм) ҳамда Самарқанд вилояти Пастдарғом туманидан ишлаб чиқариш корхоналари қуриш учун ер участкаси 1,8 млрд сўмга (бошланғич нархи 1,7 млрд сўм) реализация қилинди.
Суд ҳужжатлари ижроси йўналишида: Тошкент шаҳар Юнусобод туманида жойлашган кўп қаватли уйдаги хонадон бошланғич нархи 0,6 млрд сўм бўлган ҳолда 1,9 млрд сўмга сотилди.
Бошқа тоифалар йўналишида: Навоий вилояти Нурота туманидаги “Сувлиқ-18” гранит конида геологик қидирув ишларини олиб бориш ҳуқуқи бошланғич нархи 0,1 млрд сўм бўлгани ҳолда 1,1 млрд сўмга харид қилинди.
Ҳозирги вақтда "E-AUKSION" платформасида умумий бошланғич қиймати 31,6 трлн сўм бўлган 113 637 та лот аукцион савдолари учун очиқ турибди.

Информация о результатах электронных онлайн-аукционов, состоявшихся 9 июля
На электронной торговой платформе "E-AUKSION" 9 июля текущего года успешно завершились очередные онлайн-аукционные торги. В торгах приняли участие 1 231 юридическое и физическое лицо.
В ходе торгов на аукцион было выставлено 495 новых лотов. Кроме того, 514 лотов со стартовой стоимостью 29,4 млрд сумов были реализованы на общую сумму 43,6 млрд сумов.
Показатели результатов аукционных торгов по категориям:
Категория товара/имущества Кол-во проданных лотов Стартовая цена (млрд сумов) Цена продажи (млрд сумов) Дополнительная информация
Государственные активы 1 1,3 1,8
Имущество предприятий с госучастием 23 5,7 6,1
Земельные участки 81 12,3 16,8 Общая площадь: 8,6 га
Сельскохозяйственные земли 207 4,1 7,0
Исполнение судебных и иных актов 18 4,4 7,6
Прочие категории имущества 184 1,6 4,3
ИТОГО 514 29,4 43,6
Крупные и примечательные реализованные объекты:
• В сфере государственных активов: Нежилое здание в городе Хива Хорезмской области, находящееся на балансе Хорезмского областного управления Агентства по управлению госактивами, при стартовой цене 1,3 млрд сумов было продано за 1,8 млрд сумов.
• В сфере земельных участков: Земельный участок для строительства офисных зданий в Сергелийском районе города Ташкента был реализован за 2,2 млрд сумов (стартовая цена 1,9 млрд сумов), а земельный участок для строительства производственных предприятий в Пастдаргомском районе Самаркандской области — за 1,8 млрд сумов (стартовая цена 1,7 млрд сумов).
• В сфере исполнения судебных актов: Квартира в многоэтажном доме в Юнусабадском районе города Ташкента со стартовой стоимостью 0,6 млрд сумов была продана за 1,9 млрд сумов.
• В прочих категориях: Право на проведение геологоразведочных работ на гранитном месторождении «Сувлик-18» в Нуратинском районе Навоийской области при стартовой цене 0,1 млрд сумов было приобретено за 1,1 млрд сумов.
В настоящее время на платформе "E-AUKSION" для аукционных торгов открыто 113 637 лотов общей стартовой стоимостью 31,6 трлн сумов.