Ўтказилган савдолар давомида 495 та янги лот аукционга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич қиймати 29,4 млрд сўм бўлган 514 та лот жами 43,6 млрд сўмга реализация қилинди.
Аукцион савдолари натижаларининг йўналишлар кесимидаги кўрсаткичлари:
| Товар/Мулк тоифаси | Сотилган лотлар сони | Бошланғич нархи (млрд сўм) | Сотилган нархи (млрд сўм) | Қўшимча маълумот |
| Давлат активлари | 1 та | 1,3 | 1,8 | — |
| Давлат иштирокидаги корхоналар мулклари | 23 та | 5,7 | 6,1 | — |
| Ер участкалари | 81 та | 12,3 | 16,8 | Умумий майдони: 8,6 га |
| Қишлоқ хўжалиги ерлари | 207 та | 4,1 | 7,0 | — |
| Суд ва бошқа органлар ҳужжатлари ижроси | 18 та | 4,4 | 7,6 | — |
| Бошқа тоифадаги мулклар | 184 та | 1,6 | 4,3 | — |
| ЖАМИ | 514 та | 29,4 | 43,6 | — |
Сотилган йирик ва диққатга сазовор объектлар:
Давлат активлари йўналишида: Хоразм вилояти Хива шаҳрида жойлашган, Давлат активларини бошқариш агентлигининг Хоразм вилояти бошқармаси балансидаги нотурар бино бошланғич нархи 1,3 млрд сўм бўлган ҳолда 1,8 млрд сўмга сотилди.
Ер участкалари йўналишида: Тошкент шаҳар Сирғали туманидан офис бинолари қуриш учун ер участкаси 2,2 млрд сўмга (бошланғич нархи 1,9 млрд сўм) ҳамда Самарқанд вилояти Пастдарғом туманидан ишлаб чиқариш корхоналари қуриш учун ер участкаси 1,8 млрд сўмга (бошланғич нархи 1,7 млрд сўм) реализация қилинди.
Суд ҳужжатлари ижроси йўналишида: Тошкент шаҳар Юнусобод туманида жойлашган кўп қаватли уйдаги хонадон бошланғич нархи 0,6 млрд сўм бўлган ҳолда 1,9 млрд сўмга сотилди.
Бошқа тоифалар йўналишида: Навоий вилояти Нурота туманидаги “Сувлиқ-18” гранит конида геологик қидирув ишларини олиб бориш ҳуқуқи бошланғич нархи 0,1 млрд сўм бўлгани ҳолда 1,1 млрд сўмга харид қилинди.
Ҳозирги вақтда "E-AUKSION" платформасида умумий бошланғич қиймати 31,6 трлн сўм бўлган 113 637 та лот аукцион савдолари учун очиқ турибди.

On July 9 of this year, another round of online auctions successfully concluded on the "E-AUKSION" electronic trading platform. A total of 1,231 legal entities and individuals participated in the bidding processes.
During the trading session, 495 new lots were listed for auction. Additionally, 514 lots with a combined starting price of 29.4 billion UZS were successfully realized for a total amount of 43.6 billion UZS.
Auction Results Breakdown by Asset Categories:
| Asset / Property Category | Number of Lots Sold | Starting Price (Billion UZS) | Selling Price (Billion UZS) | Additional Information |
| State Assets | 1 | 1.3 | 1.8 | — |
| Property of State-Owned Enterprises | 23 | 5.7 | 6.1 | — |
| Land Plots | 81 | 12.3 | 16.8 | Total Area: 8.6 ha |
| Agricultural Land Plots | 207 | 4.1 | 7.0 | — |
| Enforcement of Judicial & Other Acts | 18 | 4.4 | 7.6 | — |
| Other Categories of Property | 184 | 1.6 | 4.3 | — |
| TOTAL | 514 | 29.4 | 43.6 | — |
Major and Notable Realized Assets:
State Assets Section: A non-residential building located in Khiva, Khorezm region, held on the balance sheet of the Khorezm Regional Department of the State Assets Management Agency, was sold for 1.8 billion UZS (starting price: 1.3 billion UZS).
Land Plots Section: A land plot for the construction of office buildings in the Sergeli district of Tashkent city was realized for 2.2 billion UZS (starting price: 1.9 billion UZS). Furthermore, a land plot for the construction of manufacturing enterprises in the Pastdargom district of Samarkand region was sold for 1.8 billion UZS (starting price: 1.7 billion UZS).
Judicial Acts Enforcement Section: An apartment in a multi-story residential building located in the Yunusabad district of Tashkent city, with a starting price of 0.6 billion UZS, was sold for 1.9 billion UZS.
Other Categories Section: The commercial right to conduct geological exploration at the "Suvliq-18" granite mine in the Nurota district of Navoiy region was acquired for 1.1 billion UZS (starting price: 0.1 billion UZS).
Currently, 113,637 lots with a cumulative starting value of 31.6 trillion UZS remain open for bidding on the "E-AUKSION" platform.